Seriál To se vysvětlí, soudruzi! je inspirován skutečností: Zázraky i příšery | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. listopadu 2023

Svátek slaví Ondřej, zítra Iva

Seriál To se vysvětlí, soudruzi! je inspirován skutečností: Zázraky i příšery

Seriál chce navázat na úspěšné projekty z minulosti.
Seriál chce navázat na úspěšné projekty z minulosti. (Foto Aha! – Martin Hykl, ČT)

Tak tohle tady ještě nebylo! Herci Jiří Macháček (56) a Ján Jackuliak (44) začali natáčet osmidílnou detektivku z 80. let, kde druhý jmenovaný vypadá jako fyzik Albert Einstein (†76). Jeho parta bude mít na mušce vyšetřování paranormálních jevů.

První klapka výstředního počinu České televize a koprodukční německé ZDF už padla. „Od začátku byli všichni nadšení z nápadu udělat komediální kriminálku,“ řekl Aha! scénárista Miro Šifra (35). „První díl jsem napsal už před třemi lety, zdržela nás jen pandemie,“ dodává autor s tím, že se na scénáři vyřádil. „Bude se třeba pitvat dřevěná loutka nebo řešit samovznícení. Máme duchařský díl, díl s monstrem v trampské osadě, díl s věštkyní v lázních… Byla to troška fikce i reality,“ dodal Šifra.

K pitevnímu stolu se v seriálu To se vysvětlí, soudruzi! postaví slovenský herec Ján Jackuliak (44). Dělá prý pokusy i sám na sobě a jako šílenec i vypadá. Při výrobě jeho paruky se maskéři dozajista inspirovali vzhledem fyzika Alberta Einsteina. „V maskérně jsem byl vždycky sice nejmíň o půl hodiny déle, ale ta bláznivá maska dává roli něco navíc. Je to výborná změna,“ pochvaluje si herec a poznámku má i ke svému filmovému oblečení, které se prý zase vrací do módy. „Byla tady za mnou manželka a říkala, že kdyby nevyhodila ty starý věci, mohl bych je klidně nosit,” řekl Jackuliak. Na obrazovkách České televize bychom seriál měli vidět v roce 2024.

Jiří Macháček a jeho nemovitost v Thajsku! Už skoro 3 roky chátrá

Video se připravuje ...

Macháček a Cina vs. StB

V hlavních rolích se představí Jiří Macháček jako skeptický vyšetřovatel David Zajíc a Jan Cina (35) coby naivní a nadšený vědec Vojta Bek. Vyšetřují únosy mimozemšťanů, náboženské zázraky nebo útoky příšer, přičemž na záda jim neustále dýchá dvojice agentů StB – drsná agentka Snížková (Anna Fialová, 27) a její kolega Hora (Leoš Noha, 55).

Paranormální ústav existoval

Vědecké pracovistě pro zkoumání paranormálních jevů se za minulého režimu v Československu nacházelo se ve sklepě pod budovou ČVUT. „Bylo to v osmdesátých letech a my jsme se touto institucí pro náš seriál inspirovali,“ prozradil producent a režisér Matěj Chlupáček, který s Českou televizí již spolupracoval například na projektu Zrádci. „Seriál bude plný záhad s reálným vysvětlením, občas ale vyšetřovatelé zjistí, že ne všechno se dá vysvětlit rozumem,“ dodává producent.

Dědictví po Návštěvnících

Komediální seriál z prostředí vyšetřování paranormálních jevů v 80. letech minulého století chce navázat na někdejší oblíbené koprodukční projekty jako jsou Návštěvníci, Arabela nebo Létající Čestmír. Seriál, který uvidíme na televizních obrazovkách už příští rok, vzniká ve spolupráci ČT a německé ZDF.

Liev Schreiber: Užil jsem si koncert Jirky Macháčka. Pojďme radši dělat párty než válku

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.