Radim Fiala alias Petr Hanák: Ordinace mi toho hodně dala i vzala | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 15. června 2024

Svátek slaví Vít, zítra Zbyněk

Radim Fiala alias Petr Hanák: Ordinace mi toho hodně dala i vzala

Proměna Radima Fialy bere dech
Proměna Radima Fialy bere dech (Instagram, archiv)

Herec Radim Fiala (50) je známý pro role ›drsňáků‹, diváci si ho ale navždy budou pamatovat jako charismatického lékaře Petra Hanáka. Jak se herec staví ke své nejslavnější roli? 

Než se rozhodl opustit své rodné Brno, působil herec Radim Fiala 14 let v Divadle Husa na provázku. V roce 2006 se nicméně rozhodl odejít do Prahy a pracovní příležitosti začaly přibývat. Získal roli poručíka Halíka ve válečném filmu Tobruk režiséra Václava Marhoula (61) a v roce 2008 kývl na roli v Ordinaci v růžové zahradě 2.

Ačkoli byl v začátcích brán ›jeho‹ Petr Hanák spíše za frajírka, nakonec divákům tato postava přirostla k srdci. Všímá si herec nějakých podobností mezi ním a sebou? „Společného máme zřejmě jen ksicht, hlas a chůzi. Ale postupem času jsem mu přicházel na chuť. Je až s podivem, jak si tuhle postavu diváci oblíbili,“ svěřil se Fiala webu ŽivotvČesku.cz. Jinak ale vnímal působení v jednom z nejoblíbenějších českých seriálů především jako práci.

Vypadá na 80? Charismatický doktor Hanák z Ordinace Radim Fiala (50) šokoval proměnou!

Video se připravuje ...

Ta mu v těžkém covidovém období nicméně zaručila trvalý příjem. Jak na působení v seriálu vzpomínat? „Jako na zkušenost, která mi toho hodně dala i vzala,“ přiznal Fiala. Nyní je herec rád, že jsou vládní restrikce pomalu, ale jistě na ústupu. Na co se těší nejvíce? „Na kulturu samotnou a na kulturní lidi, kteří tu opravdu chyběli,“ dodal Radim Fiala.

Radim Fiala: Nejdřív jsem Ordinaci odmítl! Nechtěl jsem se odvařit!

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.