Finále show Peče celá země: Cukr i slzy potečou proudem | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 11. srpna 2022

Svátek slaví Zuzana, zítra Klára

Finále show Peče celá země: Cukr i slzy potečou proudem

Tým show Peče celá země už za dva dny naposledy pohromadě.
Tým show Peče celá země už za dva dny naposledy pohromadě. (Foto ČT)

Dorty, chlebíčky a moře slz. To čeká diváky České televize už tuto sobotu. Peče celá země totiž míří do sladkého finále. „Připravte si kapesníky!“ varuje porotkyně Mirka van Gils Slavíková (59).

Po devíti epizodách se show, která u Čechů opět probudila lásku k pečení, chýlí k dlouho očekávanému finále. „Samozřejmě to byl doják úplně pro všechny, protože se to zadařilo, došli jsme do cíle. To víte, já jsem starej cíťa. Slzička ukápla. Bylo to krásný. Dojalo nás i to, že to všechno končí,“ prozradila Mirka. Jakýkoli náznak, jak finálový večer dopadne, si ale nechala pro sebe. Jedno je ale už teď jisté – o vítězi se bude rozhodovat mezi třemi ženami: Pavlínou (45), Petrou (43) a Aničkou (22).

Pavlína (45)

Karamelová šampionka

Pochází z malé obce u Lázní Bohdaneč, kde žije v rodinném domku se svým manželem a dětmi. Své rodině peče skoro každý den. „Péct jsem se naučila víceméně sama podle kuchařky. Když se mi zalíbí něco na obrázku, je pro mě velká výzva zkusit si to upéct osobně. Velký vzor však pro mě byla i babička a maminka, které obě výborně pekly,“svěřila se Aha!. Mirka van Gils Slavíková na její adresu nešetřila slovy chvály:„Překvapila mě neuvěřitelnou mobilizací sil po šestém dílu. A její modelování z karamelu mi vzalo dech, ta zarputilost byla obdivuhodná.“

Petra (43)

Právnička ze statku

Sympatická právnička žije s manželem a pěti dětmi na statku v Jihomoravském kraji. Peče už od třinácti let, nejdříve pro tři mladší bratry a nyní pro svou velkou rodinu. „Neumím si představit ráno bez vůně pečeného chleba, odpoledne bez nějaké té sladkosti ke kávě, neděli bez koláčů a Vánoce bez perníků,“ prozradila Petra. „Krásné velikonoční práce se slaným pečivem v lidové tvorbě, která je mi blízká stejně jako zachovávání tradic. Úchvatný byl i její přístup k ostatním a pečlivě připravované výborné výrobky,“ zhodnotila její působení v soutěži obávaná porotkyně Mirka.

Anička (22)

Psí chovatelka

Nejmladší z finalistek je v invalidním důchodu. Kromě pečení se věnuje především své chovatelské stanici jorkšírských teriérů. „Vždycky, když mám špatnou náladu, otevřu si kuchařku nebo internet, popřípadě popustím uzdu své fantazii, seženu suroviny a hned se do toho vrhnu. Pečení je pro mě obrovský relax, i když to dá někdy docela zabrat,“ řekla pekařka s Železného Brodu, která své výrobky v soutěži nikdy neokusila. „Bez ochutnávání vystihnout chutě bylo obdivuhodné! Její perfekcionismus bych ráda viděla i mezi profesionály,“ žasla Mirka van Gils nad kvalitou jejích upečených sladkostí.

Při natáčení všech dílů se spotřebovalo:

360 kg mouky

96 kg čokolády

120 kg čerstvého ovoce

140 kg másla

2650 kusů vajec

Porotce Peče celá země Josef Maršálek: Španěla vyměnil za Čecha a odchází z Prahy!

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.