Druhá řada minisérie IVETA o Bartošové vyvolala poprask! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 9. prosince 2023

Svátek slaví Vratislav, zítra Julie

Druhá řada minisérie IVETA o Bartošové vyvolala poprask

SERIÁL Ondřej Brzobohatý jako Ladislav Štaidl a Anna Fialová coby Iveta.
SERIÁL Ondřej Brzobohatý jako Ladislav Štaidl a Anna Fialová coby Iveta. (Foto – Voyo, ara)

Na obrazovkách Voyo opět ožila tragicky zesnulá Iveta Bartošová (†48). Jenže start druhé řady minisérie obsahuje jisté nepřesnosti, které dělají vrásky pamětníkům.

Pokračování se vrací do počátku devadesátých let. Tedy do doby, kdy Iveta začíná randit s ženatým skladatelem Ladislavem Štaidlem (†75) a i díky němu se dostává na vrchol své pěvecké kariéry.

Slavík a dvojče

V roce 1991 vydává album Natur, na němž se autorsky i producentsky podílel právě Štaidl, a v Lucerně poprvé vystoupí s Karlem Gottem (†80), o čemž snila už jako děvčátko z Beskyd. Střihnou si spolu duet Smím dál, podle něhož je nazvaná celá epizoda. „Karel si zazpíval s Ivetou už v roce 1986, a to ve Sportovní hale,“ upozorňuje na faktickou chybu člen zpěvaččina fanklubu Petr Mráček. „První duet Ivety a Karla je z roku 1988 – Nesmí se stát z alba Blízko nás,“ zdůrazňuje Mráček. Na tiskovce k novému albu seriálová Iveta také odpovídá na dotaz týkající se odchodu své sestry-dvojčete Ivany (57) do ciziny. „Ivana nešla do Švýcarska v roce 1991, ale mnohem později,“ připomíná Mráček.

Seroš X: Iveta

Video se připravuje ...

Chudák Šiška

Mnohem zásadnějšího přešlapu se ale tvůrci minisérie dopustili v souvislosti s Karlem Svobodou (†68). Hitmaker na večírku se Štaidlem a Bartošovou sedí u jednoho stolu i se svou Vendulou! „Jenže v té době ještě žila jeho milovaná žena Hanka řečená Šiška, která zemřela na rakovinu až v roce 1993. Svoboda byl sice sukničkář, ale tohle by vážně nemocné Šišce neudělal! S Vendulou se prokazatelně seznámil později, když ho coby sekretářka ve Straně podnikatelů polila kafem,“ svěřil Aha! divák, který se v té době okolo Ivety pohyboval. 

Pravda o únosu Ivety

Ve druhém díle, který se na Voyo objeví už dnes, můžete vidět, jak to bylo s únosem Ivety Bartošové na přelomu května a června 1994. Poté, co se nezvěstná zpěvačka po 14 dnech objevila, obvinil Štaidl tehdy 25letého Romana Třísku, že Ivetu znásilnil. Rozjel se skandál, který do té doby neměl obdoby. Verze Bartošové byla velmi pikantní. Třísku jí prý přivedla domů sousedka s tím, že má opravit telefon. To je poslední, na čem se »únosce« i »oběť« shodli. Tříska tvrdil, že ho pozvali na základě Ivetina podezření, že jí někdo odposlouchává telefon. Zpěvačka naopak tvrdila, že ji o tom přesvědčil on. „Že mě zaměřujou a chtějí zlikvidovat. Nastrčil tam i nějaké červené světýlko, před kterým jsem začala utíkat. Nakonec jsem mu to všechno uvěřila a odešla s ním,“ popsala jednou jedinkrát Iveta v knize Neměla jsem se nikdy narodit.

Kulový Blesk: Pokračování Ivety sklízí chválu. Kdo se v seriálu objeví?

Video se připravuje ...Přečtěte si
Uživatel_5584406
14. 5. 2023 • 00:12

PS: Něco faktografického by na reálná témata, která jsou dosud záměrně účelově tabu, která ji (ale i jiné podobné osoby) postupně zabila vzniknout mělo, ale zcela odlišného, pravdivého charakteru.

Uživatel_5584406
13. 5. 2023 • 23:57

Celý serial je zpracován alibistickou bulvární, brakvou formou pro markantně nenáročné publikum.
Pokud znáte čisla spis. zanček, tak se mužete seznámit s anonymizovanými nezávislými úředními, soudními rozhodnutími, podklady dotčených účastníků v přísl. řízeních.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.