Igor Orozovič o roli orlického vraha z Devadesátek: Jsme si podobní! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 29. listopadu 2022

Svátek slaví Zina, zítra Ondřej

Igor Orozovič o roli orlického vraha z Devadesátek: Jsme si podobní!

Z Igorova pohledu jde až strach.
Z Igorova pohledu jde až strach. (Foto ČT, ČTK, Herminapress.cz)

Česká televize měla při výběru herců do seriálu Devadesátky šťastnou ruku. Podoba Igora Orozoviče (37) s »hlavou« orlického gangu Karlem Kopáčem (†43) je až mrazivá. Překvapilo to i samotného herce.

Igor hodně studoval vrahovu postavu a dohledával si co nejvíce dobových materiálů s útržky Kopáčových výpovědí. To je právě fáze, ve které už zítra, v závěrečném díle seriálu, Orozoviče uvidíme.

Borec z URNA

„Překvapilo mě, jak jsme si s Kopáčem podobní. Tedy doufám jen vzhledově,“ řekl herec s tím, že si reálný vrah musel procházet šílenými stavy a změnami. Po autonehodě byl totiž Kopáč upoután na vozík a toto zranění vnímal jako trest za vraždy, na kterých se podílel. I když trpěl depresivními stavy, nešel komplice udat, bál se totiž, aby ho zbylí členové gangu nezabili. Promluvil až po razii policie. „Fascinovalo mě, jak podivně v klidu a věcně později vypovídal – i když trochu zadrhával. Zlomený Kopáč na vozíku byl asi jiný než ten borec z URNA,“ popsal Igor proměnu své postavy, jež přešla z Útvaru rychlého nasazení na temný břeh kriminality a dokázala vymyslet plány na zabití a také to, jak se těl zbavit.

Press klub Reflexu a Frekvence 1 - Veronika Bednářová a Andrea Králová)

Video se připravuje ...

Parta z posilovny

Podle Orozoviče je smutné, že za případem, jenž je považován za jeden z nejděsivějších v historii české kriminalistiky, stála »partička z posilovny«. „Člověk by za vraždami podnikatelů čekal aspoň složitě strukturovanou mafii a nejlíp Kmotra s růží v klopě,“ řekl Igor s nadsázkou. „Kdyby aspoň šlo o pohádkové jmění! Ale oni vraždili kvůli dost malým obnosům nebo kvůli baráku. I vlastní rodinu. A řekl bych, že jim to vlastně procházelo jen náhodou – vždyť on zabil svého šéfa! Prostě asi tehdy někteří lidé měli pocit, že se může všechno,“ dodal herec, na jehož excelentní výkon se můžete podívat už zítra od 20.10 v České televizi.

Za účes se styděl

Igorovi se v roli nevyhnul klasický pánský účes 90. let, takzvaně »na Jágra« nebo »vpředu byznys, vzadu párty«. „Za svůj největší přínos roli považuji to, že jsem si nechal narůst na hlavě takovou deku – skoro mullet. Trávil jsem tak celé léto a podzim a občas jsem se dost styděl,“ řekl Orozovič se smíchem.

Seriál Devadesátky sleduje skutečné kauzy té doby

Video se připravuje ...Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.