Papoušek Ozzy zmizel z města: Vyhnala ho lidská zloba | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. dubna 2024

Svátek slaví Irena, zítra Rudolf

Papoušek Ozzy zmizel z města: Vyhnala ho lidská zloba

Mladý Ara ararauna Ozzy je odmalička volnoletcem.
Mladý Ara ararauna Ozzy je odmalička volnoletcem. (Foto Aha! – Michal Charbulák , Jan Szturc)

Kde je „náš“ Ozzy, stalo se mu něco? Lidé z Havířova se ptají po velice oblíbeném papouškovi, volnoletci Ozzym (6). Ten se poslední dobou potkával s čím dál větší hloupostí a nenávistí. Až majitel Petr Tomek (65) musel udělal rázný krok!

Havířované Ozzyho, krásně vybarveného papouška volnoletce druhu Ara ararauna, milují. Když se navolno pouštěný opeřenec dlouho neukázal, začali mít starosti. Proč tady není? Ve městě se totiž nakonec vyrojili hlupáci, kteří na Ozzyho začali útočit!

Těžké rozhodnutí

„Výhrůžky zastřelením, metání kameny a podobně. Nechci, aby mu bylo ublíženo. V Havířově už to bylo neúnosné, tak jsem se rozhodl, že budeme jezdit pryč do přírody. Jezdíme tam, kde si Ozzyho považují a obdivují ho,“ podotkl majitel Petr Tomek, který si kvůli tomu pořídil i auto. Ještě před pár dny se v něm vařila krev. „Nervy mi pracovaly a já se nechtěl dostat do kriminálu, i proto jezdíme ven. Vím, kteří lidé to dělají. Smutné je, že nejspíš mají děti, někteří i vnoučata,“ kroutí hlavou Petr Tomek.

Kouzlil úsměvy

Majitel s Ozzym začal volně létat náhodou. „Jednou si sám otevřel okno, a byl pryč. K mému překvapení se ale téhož dne vrátil. Stalo se to pravidlem,“ usmál se Petr Tomek. Lidem se Ozzy ukazoval na různých místech Havířova a vždy jim vykouzlil úsměv na tváři. Kvůli pár hlupákům už je to bohužel minulost.

Petr Tomek už bere Ozzyho jen do přírody, především k přehradám.

Kde lze Ozzyho potkat?

Fanoušky Ozzyho Petr Tomek neodmítá. V letním období je možné ho i se svěřencem potkat nejčastěji na přehradách Žermanice a Větřkovice či na hradě Hukvaldy. Ovšem pozor, nikoli na Těrlicku, k Havířovu nejbližší nádrži. „Tam je špinavá voda,“ usmál se Petr Tomek.

„Mladá“ tradice

Volnoletectví, tedy volné létání s papoušky v přírodě, se v Česku provozuje zhruba 12 let. Jeho příznivci se začali pravidelně scházet u přehrady Krásné, sjíždějí se sem z celé České republiky. Jde o ideální možnost zblízka se poznat s majiteli i jejich opeřenými svěřenci. Letošní setkání se uskuteční na stejném místě 5. srpna. I tam se chystá Ozzy.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.