Zemřel Vlastimil Harapes: Podlehl rakovině plic | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 26. května 2024

Svátek slaví Filip, zítra Valdemar

Zemřel Vlastimil Harapes: Podlehl rakovině plic

Vlastimil v Národním divadle, kde tančil.
Vlastimil v Národním divadle, kde tančil.  (Foto Aha! – David Kundrát, ara)

Legendární herec, režisér a tanečník Vlastimil Harapes (†77) je po smrti. Naposledy vydechl dnes ve 12:00 ve Všeobecné fakultní nemocnici na pražském Karlově náměstí.

„Dnes v poledne nás opustil po kruté a intenzivní nemoci v jedné z pražských nemocnic emeritní sólista baletu Národního divadla Vlastimil Harapes," potvrdil informaci tiskový mluvčí ND Tomáš Staněk. Před týdnem trápil Harapese silný kašel a záchranná služba ho proto převezla do nemocnice. Lékaři se nejdřív obávali, že jde o černý kašel, tato diagnóza se ale nakonec nepotvrdila. Osudnou se herci stala rakovina plic.

Vlastimil Harapes na pohřbu Ireny Greifové: Byla to ostrá ženská...

Video se připravuje ...

O baletního mistra mělo jeho okolí strach již před dvěma lety. Jakožto první manžel zpěvačky Hany Zagorové (†75) velmi těžce nesl její smrt. Řešil psychické problémy, stáhl se z očí veřejnosti a většinu času trávil sám. Ani po fyzické stránce na tom nebyl nejlépe, měl za sebou hned několik úrazů. „Především to odnášely holenní kosti z přetížení. Absolvoval jsem hodně premiér, hodně jsem skákal, hodně jsem zvedal, prostě jsem to přeháněl. Rok a půl jsem se musel léčit, až se kosti zase zvápnily,“ pronesl v roce 2016. O rok později si musel nechat vyměnit kyčelní kloub a rehabilitoval v Lázních Bělohrad. V roce 2008 mu navíc ochrnula ruka a musel podstoupit náročnou operaci páteře.

Vlastimil Harapes: Už mám odpor k pohybu, bylo ho dost!

Video se připravuje ...Přečtěte si
hejhej
15. 5. 2024 • 18:56

Odešel vynikající kultivovaný umělec..

ginkognito
15. 5. 2024 • 16:08

Vzhledem k tomu, co tu psali, pro něho byla smrt vysvobozením. V mladších letech byl velice hezký muž, kterému dnešní potetovaní bezvlasí opuchlíci nesahají ani po kotníky.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.