Milionové dědictví po Harapesovi: Šokující poslední vůle | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Milionové dědictví po Harapesovi: Šokující poslední vůle

Harapes před smrtí sepsal závěť.
Harapes před smrtí sepsal závěť.  (archiv Blesku)

Od náhlého odchodu baletního mistra, Vlastimila Harapese (†77), jenž podlehl rakovině plic, uběhlo pět dní. Otázkou je, co bude s jeho pozůstalostmi. Jejich hodnota se počítá v řádu desítek milionů, přímý dědic přitom neexistuje. 

Přestože byl skon nejvýraznější osobnosti Baletu Národního divadla velmi rychlý, Harapes zemřel jen několik dní poté, co lékaři odhalili karcinom, jenž kvůli své poloze blízko srdce již nešel odoperovat, pro případ smrti byl pojištěný.

Vlastimil Harapes: Už mám odpor k pohybu, bylo ho dost!

Video se připravuje ...

„Už dávno rozhodl, že chalupu pod hradem Krakovec odkáže svým dvěma neteřím,“ prozradila Blesku jeho blízká přítelkyně Zdeňka Holejšovská (74). „A půl domu na Malé Straně chtěl vrátit do rodiny Topolů. Konkrétně Jáchymovi,“ dodala malířka. Jeho majetek se bude počítat v desítkách milionů, kromě nemovitostí na lukrativních adresách, vlastnil i uměleckou sbírku, anebo nejrozšířenější sbírku starých žehliček.

Přímého dědice Harapes nikdy neměl. Během manželství s Hanou Zagorovou (†75), která nemohla mít vlastní děti, sice měli adoptovat čtyřleté děvčátko, to jim však po půl roce odebrali. „Té holčičce Aničce byly asi 4 roky, podařilo se to. Půl roku byla doma, starali jsme se. Poté se objevila jedna taková potvora, která doufala, že se bude o holčičku starat, protože Hana zpívá. Ale Hanka říkala, že už zpívat nebude a že se bude starat. A tak si tahle paní dala tu práci, že našla babičku té holčičky a ta o ni zažádala, že si ji vezme do rodiny. Tak jsme museli tu malou vrátit, bylo to strašně smutné,“ zavzpomínal kdysi sám Harapes.

7 pádů s Písničkou: Harapes o rozvodu se Zagorovou

Video se připravuje ...Přečtěte si
Jana Nováková
25. 5. 2024 • 16:31

Co tady píšete za bludy.Měl zavěť.Dědit bude Jáchym Topol(půl baráku,druhou už vlastní) a dvě neteře( chalupu a věci z baráku).Harapes měl 5 sester( on je nejmladší) dvě zemřely jako malé.Takže o dědictví je postaráno a každýmu to musí být jedno kdyby to měl zdědit Zeman s Kimem.

Chocho Loušek
21. 5. 2024 • 08:15

A to lidi strašně žere. I když jim do toho co kdo zdědí vůbec nic není. I kdyby to měl zdědit Babiš, Trump nebo Putin.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.