Zpověď zdrcené Vančurové: Neopětovaná láska Harapese | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Zpověď zdrcené Vančurové: Neopětovaná láska Harapese

Naposledy se viděli na oslavě jeho loňských 77. narozenin.
Naposledy se viděli na oslavě jeho loňských 77. narozenin. (Foto Aha! – K. Kopáč, ČT, ČTK, ara)

Ani ve snu by Martu Vančurovou (75) nenapadlo, že jí během pár vteřin zmizí kus života. A tohle přesně se herečce stalo ve středu, když zemřel Vlastimil Harapes (†77). „Kus života je s Vlastíkem pryč,“ řekla deníku Aha! herečka o své nenaplněné lásce.

S baletním mistrem ji pojilo velké přátelství od roku 1976, kdy je režisér Juraj Herz (†83) obsadil do hlavních rolí filmu Den pro mou lásku, v němž se coby manželé vyrovnávají s tragickou smrtí malé dcerky.

Velké přátelství

Fotografkou Marií dostala Vančurová nejen životní filmovou roli, ale zároveň – jak říká – velký dárek. A to poznat Harapese jako člověka. „Takoví lidé se nerodí každý den. Přátelství s ním jsem si také moc cenila,“ netajila se herečka, která byla ve své době do tanečníka zamilovaná, ovšem její láska nebyla opětována. Když ale bojovala s rakovinou prsu, podporoval ji, seč mohl. „Moc si toho vážím a za Vlastíkovo velké přátelství mu patří moje velké děkuju,“ vyznala se herečka.

Marta Vančurová: Nemám žádné plány, beru vše jak přichází

Video se připravuje ...

Nádor blízko srdce

Jeho náhlá smrt ji šokovala. „Vůbec jsem netušila, že je nemocný. A to jsme spolu mluvili o všem možném,“ zdůraznila Marta. „Neřekl mi vůbec nic. Jestli to vůbec věděl on...“ přemítala Vančurová. Harapes podlehl rakovině plic jen týden poté, co byl hospitalizován s těžkým kašlem. „Špatně dýchal a kašlal, proto mu okamžitě udělali rentgen plic,“ popsal očitý svědek. Snímek bohužel odhalil, že má velký nádor blízko srdce, který nešlo i kvůli umístění operovat. Další vyšetření navíc ukázalo, že metastázy jsou také v dalších orgánech...

Poslední setkání

Naposledy se viděli loni v červenci, když slavil narozeniny. „Potom jsme si ale už jen volali...“ vzpomínala herečka, která hraje jednou týdně v pražském Studiu Dva, jinak žije na chalupě. „Je mi strašně smutno, teskno, na nic, snad to zmáknu prací...“ posteskla si Marta. S Harapesem se pochopitelně půjde v pondělí 27. května do Národního divadla rozloučit. „Tak to je jasné. Budu to muset nějak ustát...“ dodala s povzdechem.

Poznala balet

Díky natáčení filmu den pro mou lásku Marta poznala také něco, co má ráda dodnes. „Vlastík mě pozval na zkoušku baletu a to, co jsem viděla, ve mně zanechalo silný dojem. Objevila jsem nový svět – spojení hudby a krásného pohybu. I za to mu patří můj velký dík,“ vyznala se Vančurová.

Vlastimil Harapes: Už mám odpor k pohybu, bylo ho dost!

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.