Hvězdy seriálu ZOO slaví »100«: Burešová a spol. prošoupali 327 párů bot! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 9. prosince 2023

Svátek slaví Vratislav, zítra Julie

Hvězdy seriálu ZOO slaví »100«: Burešová a spol. prošoupali 327 párů bot!

Seriál ZOO
Seriál ZOO (FTV Prima)

Už sto dílů seriálu ZOO se sledovaností přes milion diváků odvysílala televize Prima. Eva Burešová (29) obula coby Viky hodně z 327 párů bot a během natáčení se stala dvojnásobnou maminkou. Pavla Tomicová (60) zase přišla o manžela herce Ondřeje Malého (57). A scenáristé vymýšleli a psali příběhy, až se z nich kouřilo.

Dva ateliéry a safari

Seriál vzniká ve dvou ateliérech. Jsou zde postavené byty hlavních hrdinů, kanceláře, bar i firma Novotných. Exteriéry, ať už se zvířaty, nebo bez nich, jsou všechny ze Dvora Králové nad Labem.

Útok na paměť

Herci strávili dosud na place 343 dnů. Autoři pro ně napsali na 12 tisíc stran textu, který se museli naučit. Natočili zatím 4200 obrazů a měli 17 natáčecích plánů.

572 herců

V hlavních, vedlejších a epizodních rolích se divákům představilo 572 herců. Padlo celkem 16 800 klapek.

Obří šatna

Nejvíc kousků si z 2765 kostýmů vyzkoušela Eva Burešová coby Lady X a Y a Míša Pecháčková (19). Sestry – dvojčata Černé – musí mít stejné oblečení v několika variantách. K šatům je připraveno 327 párů bot.

ZOO: Eva Burešová se vrací na obrazovku coby Viky Janečková

Video se připravuje ...

Lak mizel před očima

V maskérně se už vypotřebovalo přes 36 litrů laků na vlasy, tři litry make-upu, 1,6 l řasenky, 1 kg pudru, 9 litrů dezinfekce na štětce, 111 balení vlhčených ubrousků, 2555 kusů vlásenek a sponek, 136 balení papírových kapesníků.

Pozor, slon!

Své už si odehrály žirafy, hadi, želvy, slon, nosorožec, hrošíci, plameňáci, papoušci, pes a hrdinové psího útulku a taky spousta obyvatel Safari parku ve Dvoře Králové. Nejnebezpečnější natáčení probíhalo se slonem, kterému Michaela Pecháčková neohroženě prováděla zvířecí pedikúru.

Karambol s vozíkem

Míša Pecháčková se postarala o nejpřekvapivější klapku. Měla projíždět vozíkem po cestách v ZOO, jenže herečka nemá s řízením žádné zkušenosti. Scéna byla celkem náročná, měla jet rychle, vyhýbat se seriálové mámě Sabině Laurinové (50) a Davidu Gránskému (31) a do toho prudce zatáčet. Nepodařilo se a herečka s vozíkem skončila v ptačí voliéře. Po prvotním šoku přišel úsměv, pohlazení od seriálové mámy, objetí od štábu a slib, že od této chvíle bude mít dublérku.

Návrat »ztracené dcery« Tomicové

Minuý týden se Pavla Tomicová vrátila na plac po kolapsu, který jí způsobilo letmé setkání s nevěrným manželem. Kolegové jsou moc rádi, že se herečka po poradě s lékařem duší vrátila zase coby veterinářka Anežka. „S Pavlou jsem strávil ve čtvrtek skoro celý den v ZOO ve Dvoře Králové,“ řekl Aha! Jiří Ployhar (46) alias »krotitel lvů« Richard Smola. „Byl to fakt krásný den. Známe se již od natáčení Rafťáků, tak si troufám říct, že jsme přátelé. Proto jsem se na natáčení velmi těšil. Nemůžu sice prozradit děj, ale těch několik obrazů, co jsme spolu měli, jsme se vlastně pořád smáli. Pavla byla vždycky herecky skvělá, ale ve čtvrtek jsem měl pocit, jako by se jí vrátila i jiskra do očí i ten její pověstný temperament. Prostě mi přijde, že má fakt teďka šmrnc.“ Přidal se také Ivan Vodochodský (59), kreativní producent seriálu ZOO: „Jsme rádi, že se Pavla vrátila a opět s námi natáčí. Přejeme jí hodně sil a zdraví. Máme ji rádi.“

Víte, že...

...seriál ZOO měl na Primě premiéru 13. ledna loňského roku? Poslední díl druhé řady by se měl odvysílat 29. června, celkově půjde o 125. pokračování.

Dětská hvězda z Primy dostala hlavní roli! Má se Burešová začít bát?

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.