Týrání seniorek od ošetřovatelek: Zproštěny viny! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 25. května 2024

Svátek slaví Viola, zítra Filip

Týrání seniorek od ošetřovatelek: Zproštěny viny!

Ženy s advokátkou (uprostřed) u soudu.
Ženy s advokátkou (uprostřed) u soudu. (Foto Aha! – K. Janeček)

Za kruté zacházení a týrání nejméně tuctu stařenek (76 až 95) obžalovali dvě pečovatelky z ostravského domova pro seniory Slunečnice. Soud je včera zprostil viny.

Obsah žaloby přitom vyrážel dech. Monika H. (43) a Šárka Š. (57) podle ní měly klientky šidit na jídle a pití, nepečovat o ně a jejich hygienu. Dokonce na ně měly řvát, veřejně je pokálené obnažovat, jedné měly zlomit ruku o postel a jiné nohu o stolek. „Ženám i nadávaly, urážely je i ponižovaly,“ řekla žalobkyně Jiřina Navrátilová a žádala pro ženy dvouletý trest s podmíněným odkladem a pokutu. Obžalované udaly tři bývalé kolegyně, i samotné klientky, z těch však již žije pouze jediná.

Po rok a půl trvajícím projednávání padl rozsudek. „Nedopustily se takového jednání, aby byly naplněny znaky trestného činu,“ rozhodla soudkyně Gabriela Maria Ožanová. „Zvážím odvolání,“ reagovala žalobkyně. Obě obžalované dál pracují v sociálních službách.

 

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.