Bráškové byli roky biti otcem: Jedli mák, skořici a cukr! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 19. května 2024

Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek

Bráškové byli roky biti otcem: Jedli mák, skořici a cukr!

Bratislavský rodák Mário K. se před brněnským soudem zodpovídá z těžkého ublížení na zdraví a týrání svých dvou synků.
Bratislavský rodák Mário K. se před brněnským soudem zodpovídá z těžkého ublížení na zdraví a týrání svých dvou synků. (Foto Aha! – Jiří Nováček)

V nelidských podmínkách strávili útlé dětství dva bráškové (tehdy 5 a 6) z Brna. Podle obžaloby je brutálně týral otec, vyučený kuchař Mário K. (33). Nedával jim jíst a bil je za každou prkotinu.

„Jednou v noci jsem zahlédla, jak se starší z kluků plazí potichu po zemi a v kuchyni si nacpal do pusy mák, skořici a cukr,“ vyprávěla včera užaslému soudci konkubína souzeného muže. „Oni stále otravovali, že mají hlad. Jedli cokoliv, třeba i vanilkový cukr,“ dodala. Když byla občas doma, kluci prý najíst dostávali. Vesměs polévku a chleba.

Hlad dohnal staršího z klučíků až k pokusu o krádež v samoobsluze. Otec za to malého chlapce seřezal hůř než psa. Zlomil mu ruku, paličkou na maso ho mlátil do hlavy, až z malého crčela krev.

Lékaři zraněné dítko ohlásili a otec skončil u soudu. Tam kromě jiného tvrdil, že si jeden zlomil ruku po pádu v parku a druhý pak upadl ze schodů... Za týrání svěřených dětí a těžké ublížení na zdraví mu žalobkyně Zuzana Zámoravcová navrhla šest až sedm let vězení, soudce může ale v pondělí vynést verdikt, kterým otce pošle do chládku až na 12 let.

Hlad a ponižování

Během vyšetřování se ukázalo, že »otec« mlátil zřejmě syny systematicky až tři roky (mezi lety 2018 až 2021). „Taťka hrál na počítači, a když se mu nedařilo, tak pil pivo a rum a bil nás,“ svěřil se do protokolu starší z týraných klučíků. Rány prý tu a tam přidával i otcův bratr, lempl závislý na počítačích. Soudu se jej nepodařilo předvolat, vypařil se totiž zřejmě někam na Kypr.

Přečtěte si
hejhej
5. 11. 2023 • 20:11

Proč má ta zrůda zakryté oči ? Veřejnost by měla vědět, jak to hov.ado - týral své syny.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.