Česko zasáhla série rodinných tragédií: PROČ RODIČE ZABÍJEJÍ DĚTI?! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 9. prosince 2023

Svátek slaví Vratislav, zítra Julie

Česko zasáhla série rodinných tragédií: PROČ RODIČE ZABÍJEJÍ DĚTI?!

Pátrání po Janě (†40) a Adámkovi (†3) dopadlo tragicky, oba našli mrtvé.
Pátrání po Janě (†40) a Adámkovi (†3) dopadlo tragicky, oba našli mrtvé. (Policie ČR)

Devět dětí zavražděných rodiči za osm měsíců! Tato série rodinných tragédií šokuje Česko. Adámek (†3), který zahynul v Krkonoších rukou své matky, je posledním z malých andílků, jejichž životy ukončili jejich nejbližší.

Místo na sáňkování vedla malého Adámka (†3) jeho matka Jana K. (†40) na smrt. Chlapce uškrtila poblíž Růžové hory v Peci pod Sněžkou. Pak se sama oběsila. Nepochopitelný případ matky vražedkyně je poslední z loňské řady dětských obětí po sporech jejich rodičů. V Česku to v dubnu odstartoval řidič kamionu (31) v Loučce na Vsetínsku. Nožem usmrtil manželku (†32), tři malé děti a nakonec vyhodil do povětří i dům. Přežil a čeká na verdikt soudu.

Následoval srpnový masakr v domě v Rožnově. Funkcionář městské policie (†49) ve spánku zastřelil družku (†35), dvě holčičky (†6 a †4) a nakonec sám sebe. Podle místních byl nesmírně žárlivý. Neshody s manželem (†43), se kterým se prý chtěla rozvést, zaplatila v září životem i Pavlína (†39) a dvě holčičky v Měšicích u Prahy. Muž měl přijít o práci a působit zakřiknutě. Své blízké zastřelil a poté obrátil zbraň proti sobě. Pražskými Čakovicemi zase v listopadu otřásl masakr rodiny u cyklostezky. Městský strážník (†40) tam zastřelil družku (†32), synka (†2) a nakonec sebe. Na činu se prý rodina domluvila ze zoufalství. Důvodem měla být vážná nemoc dítěte.

Bez ceremonií

Obrovský žal prožívají rodiče matky Jany (†40). Náhle přišli o dceru i vnuka a tragédii se stále zdráhají uvěřit. „Nedovedu si to vysvětlit, musela být na tom zle,“ řekla Aha! její zdrcená matka. Každá další zmínka jí vháněla slzy do očí. „Žádný obřad nebude. Manžel je na tom špatně. Chceme to v tichosti uzavřít. Tak jsme se s příbuznými domluvili,“ dodala tiše.

Adámka (†3) uctili svíčkami

Zapálené svíčky a plyšová zvířátka se od úterního večera objevují před vchodem do bytovky v Horoměřicích u Prahy. Právě zde měl ve společném bytě partnerů donedávna bydlet Adámek (†3), jehož maminka Jana (†40) minulý týden zavraždila předtím, než si sama sáhla na život. Hrůznou tragédií zasažení sousedé si připomínají jeho památku.

Lidé před domem Adámkovi vytvořili pietní místo.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.