Máma u soudu za pobodání dětí: Chlapec (5) přežil, dcerka (†3) ne | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 29. května 2024

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Máma u soudu za pobodání dětí: Chlapec (5) přežil, dcerka (†3) ne

Matka (28) u soudu.
Matka (28) u soudu. (Foto Aha! – Z. Schnapka, R. Vébrová)

Měla se vystěhovat z pronajatého bytu. Místo toho ale podle obžaloby vzala žena (28) nůž, zabila dceru (†3) a pobodala syna (5). Za brutální vraždu teď stanula před Krajským soudem v Plzni.

Drama se odehrálo letos o Velikonocích v bytě v Karlových Varech. „Žena vzala kuchyňský nůž a dceru devětkrát bodla do krku. Synovi zasadila pět ran,“ popsal státní zástupce Václav Průcha. Dívka na místě zemřela, chlapce lékaři zachránili. V bytě byl ještě dvouměsíční kojenec, kterému se nic nestalo.

Žena zpočátku své výpovědi u soudu plakala. Popsala, že v osudný den čekala na majitelku bytu, z kterého se měla odstěhovat. „Byla jsem ve stresu. Chtěla jsem děti chránit, protože jsem nevěděla, co se bude dál dít, že nebudou mít co jíst. Nevěděla jsem, jak mám situaci řešit. Tak jsem to všechno chtěla ukončit. Ale není to tak, že bych je měla v úmyslu zabít. Svoje děti jsem vždycky milovala,“ vypovídala žena. Vylíčila také, že se děti nebránily a nejdřív vztáhla ruku na syna, pak na dceru. Státní zástupce jí navrhuje výjimečný trest ve výši 22 let vězení. Soud pokračuje výslechy znalců.

Chroptící dítě v posteli

Policie ženu zadržela na místě činu poté, co na tísňovou linku zavolala majitelka bytu. „Když jsme s manželem vstoupili dovnitř, viděli jsme na posteli chroptící dítě a ženu skloněnou nad dalším dítětem. Vedle sebe měla nůž od krve,“ uvedla svědkyně.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.