Matka s přítelem čelí obvinění z týrání synka (3): Zástava srdce! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 20. dubna 2024

Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra

Matka s přítelem čelí obvinění z týrání synka (3): Zástava srdce!

Máma týraného syna s partnerem v soudní síni.
Máma týraného syna s partnerem v soudní síni. (Foto Aha! – Jitka Pecharová)

Mučivé útrapy prožíval hoch (3) z Trutnovska od vlastní mámy. Karina K. (20) s přítelem Lukášem K. (25) jej totiž tvrdě trestali bitím a sprchováním ledovou vodou, při níž klouček zkolaboval a zastavilo se mu dokonce srdíčko. Případ nyní řeší soud.

Pár chlapce tvrdě trestal několikrát denně. „Opakovaně jej jak oblečeného, tak nahého bili vařečkou, nejméně dvakrát bambusovou tyčí a po dobu nejméně 10 minut jej zpravidla nahého sprchovali studenou vodou,“ popsala v žalobě státní zástupkyně. Tomuto jednání, které vyústilo v boj chlapce o život, hoch čelil téměř měsíc.

Pozorné učitelky

Vše začalo poté, co chlapcova matka, která stále studuje střední školu, opustila dřívějšího přítele a našla si Lukáše K., nezaměstnaného prodejce marihuany a pervitinu. Podle učitelek ve školce se usměvavé hravé dítě plné energie měnilo na plačtivého bázlivého človíčka. Všimly si i podezřelých modřin na jeho těle, které nafotily a daly podnět k prošetření.

Osudné dopoledne

Mučení vyvrcholilo v den, kdy žena byla ve škole. Muž dal dítě pod ledovou sprchu, kde začal kolabovat a nakonec zůstal ležet ve výkalech. Lukáš K. jej udeřil vařečkou přes zadek za to, že neuposlechl jeho výzvu, aby ze sprchy vylezl. Pak dítě odnesl do obýváku, kde jej mlátil po hlavě bambusovou tyčí, až se zlomila. Až později si všiml, že nedýchá a zavolal záchranku.

V poslední chvíli

Záchranáři našli dítě ležet nahé na parketách. Měl zástavu srdce a jeho tělo bylo podchlazené na 27 stupňů. Vrtulník jej transportoval do nemocnice, kde se ho podařilo zachránit. Nyní je v pěstounské péči a jeho zmocněnkyně žádá u soudu po matce a jejím příteli několik milionů korun za způsobenou bolest, strach a úzkosti. Ženě hrozí 8 let odnětí svobody a muži až výjimečný trest. Jednání částečně doznali.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.