Přežil hrůzostrašnou havárii: Dortem děkoval za záchranu! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. listopadu 2023

Svátek slaví Ondřej, zítra Iva

Přežil hrůzostrašnou havárii: Dortem děkoval za záchranu!

David K. přišel poděkovat hasičům za záchranu života s celou rodinou.
David K. přišel poděkovat hasičům za záchranu života s celou rodinou. (Foto HZS Ol. kraje)

„Děkuji vám za záchranu života!“ S těmito slovy přišel o vánočním čase za hasiči ve Šternberku mladý muž s dortem v ruce. V červnu mu tito hasiči zachránili život, když ho vystříhali z havarovaného auta.

„My jsme rádi, že tě vidíme na vlastních nohou,“ odpověděli mladíkovi hasiči. A v tu chvíli se jim vybavily události z červnové noci, kdy spolu se zdravotníky bojovali o život čerstvého maturanta.

Pod kamionem

David K. (19) si v červnu vyjel s kamarády na výlet. Ten však skončil po pár kilometrech, když v Lipině nad Šternberkem řidič nezvládl řízení a na parkovišti v plné rychlosti doslova napasoval auto pod odstavený kamion. Náraz byl tak silný, že z vozu vyletěl motor a přistál až několik desítek metrů od místa nehody.

Jen sténání

Na operační středisko hasičů volal jeden z řidičů odstavených nákladních aut, že se z osobáku ozývá jen chrčení a všichni tři pasažéři jsou uvnitř zaklínění. „Řidič byl na místě mrtvý, další dva mladíci byli v hlubokém bezvědomí a oba ve velmi vážném stavu. Museli jsme pracovat rychle. Odstřihli jsme hydraulickými nůžkami dveře, abychom se ke klukům dostali,“ popsal děsivou událost velitel družstva Petr Pavlita.

Těžký případ

Hasiči nezastírají, že navzdory letitým zkušenostem byla pro ně tato nehoda těžkým případem. Oba muži byli převedeni ještě na místě na umělou plicní ventilaci. „Všichni jsme spolupracovali makali, abychom mladíky zachránili. Viděli jsme, jak lékař kvůli podání léků a zajištění krevního oběhu navrtává přístup do holenní kosti. To se nám vybavuje dodnes,“ prozradil velitel hasičů.

Tatínek: Díky, chlapi

„Chlapi, ohromné díky, že jste nám zachránili kluka,“ řekl tatínek chlapce hasičům a větu znovu zopakoval na sociální síti. „Děkujeme, strašně moc děkujeme hasičům, záchranářům i lékařům za synův život,“ řekl také Aha!. Popsal, že syn měl mnoho vnitřních zranění a dlouho byl v umělém spánku. „Měl propíchnutou plíci, natrženou slezinu a další zranění. Dostával se z toho pět měsíců a ještě to bude nějakou dobu trvat,“ uzavřel tatínek mladého muže.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.