Jedna ze sedmi obětí z Ostravy: Varovný vzkaz od jeho sestry! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. srpna 2022

Svátek slaví Jáchym, zítra Petra

Jedna ze sedmi obětí z Ostravy: Varovný vzkaz od jeho sestry!

Čtvrtou mužskou obětí ostravského masakru je Oskar J.
Čtvrtou mužskou obětí ostravského masakru je Oskar J. (Facebook)

Černé brýle sklouzlé na nose, úsměv a přímý pohled do očí. Fotku Oskara J. (†28), kterého v úterý s dalšími šesti pacienty vrah Ctirad Vitásek (†42) zastřelil v čekárně ostravské nemocnice, umístila jeho rodina na parte. „Nebojte, všechno bude Oki,“ nechali připsat.

Zavzpomínat a zapálit svíčku přišli včera k nemocnici jeho strýc a teta. „Jsme z toho špatní. Byl to mladý svobodný synek... Celý život měl teprve před sebou,“ řekli Aha!. U pietního místa byli také zdrcená maminka a tatínek, po kterém nosil křestní jméno. „Okinkovi od maminky a taťky,“ píše se na lucerně se svíčkou. Vedle ní je položené zarámované parte. Za ním pak sedí obrovský plyšový slon a křížek s Ježíšem Kristem.
Mladíkova sestra pak přidala vzpomínku na Facebook: „Pamatujte. Važte a užívejte čas, který můžete strávit s těmi, kdo tu ještě jsou. Někdy totiž stačí jeden jediný okamžik, jedna vteřina a můžeš přijít o všechno to, co jsi doposud považoval za samozřejmost,“ truchlí. Z jeho smrti jsou zničení i kamarádi. „Nikdy jsem toho kluka neviděla smutného, věčně vysmátý od ucha k uchu,“ psala na Facebook Tereza.Čekají na výsledky pitev a na balistiku
Experti zkoumají zbraň, kterou policisté našli v úterý v Děhylově na Opavsku na místě sebevraždy střelce z ostravské nemocnice. „Balistická zkouška musí potvrdit, zda je to zbraň, kterou dvaačtyřicetiletý muž z Opavska zabil sedm lidí,“ řekla policejní mluvčí Pavla Jiroušová. Vyšetřovatelé také čekají na výsledky pitev vraha a jeho obětí.

Zraněného propustili
Lékaři včera propustili do domácího léčení posledního zraněného při úterním útoku v ostravské nemocnici. Střelec dva muže a ženu zranil. Jeden odešel domů již ve čtvrtek, pacientka ve stejný den poraněním podlehla.

Oběť střelce Dana T. (†64): Poctivá laborantka a maminka...
Mezi oběťmi šíleného střelce je i bývalá kolegyně ostravských zdravotníků Dana T. (†64). Ti mlčky četli parte vyvěšené ve vstupní hale nemocnice. „To je přece ta paní z krevního centra!“ vydechla jedna ze sester. „Byla to důsledná a poctivá laborantka,“ řekla o ní její kolegyně a dodala, že nedávno odešla do důchodu. „Ano, byla to moje maminka,“ potvrdil muž, kterého Aha! zastihlo před pietním místě u špitálu.

Další oběti vraha

Petr L. (†49)
Střela ho vážně zranila, když tělem chránil mladší z dcer (13 a 28). Pracoval jako strážný ve věznici Ostrava-Heřmanice.

Petr Š. (†39)
Táta syna (9) pracoval jako strážný-řidič oddělení vězeňské stráže Vazební věznice Ostrava. „Cítím, jak se mi svírá srdce, jakmile se mě na něj někdo zeptá. Víc říct nemohu,“ řekla zdrceně jeho maminka, která se zastavila u pietního místa.

Bývalý dozorce
Dčíve působil jako člen justiční stráže, od Vězeňské služby odešel před deseti lety.

Žena na vozíku
Do hlavy vrah střelil i mladou postiženou ženu, která seděla na vozíku.

Žena zasažená do hlavy
Po dvou dnech boje o život zemřela ve čtvrtek žena, kterou útočník střelil do hlavy.

Opilci (58) ze Zlína hrozilo pět let basy: Vyhrožoval dalším masakrem?
Vyhrožoval zopakováním činu šíleného střelce? Policie zadržela ve čtvrtek ve Zlíně muže (58), který měl zavolat na ministerstvo zdravotnictví a hrozit, že v uherskohradišťské nemocnici by se mohlo stát to, co v Ostravě. Na nohou byly desítky policistů. V nemocnici kromě hlavního ihned uzavřeli všechny vchody a policisté zadrželi volajícího. „Muž byl devětkrát soudně trestaný. Nadýchal 1,98 promile,“ uvedl policista Bohdal Varyš. Byl obviněn z šíření poplašné zprávy, za což by mohl jít na pět let do vězení. Jenže celá věc se asi stala jinak. „Výslechem oznamovatele nebyl potvrzen původní charakter oznámení,“ informovala policie včera večer. Muž byl propuštěn a není vyšetřován ani na svobodě.

Příbuzná: Shodil 20 kilo, doktorka ho odbyla!
Chodil do práce, sportoval, věnoval se vnučce své přítelkyně. Pro mnohé je nepochopitelné, proč se Ctirad Vitásek (†42) rozhodl vraždit. Podle Marie D., druhé babičky dítěte, o které se rád staral, se od září změnil. „Vzal si do hlavy, že má rakovinu. Výsledky měl ale v pořádku,“ popsala Marie D. pro server irozhlas. cz. Podle ní začal drasticky hubnout, shodil 20 kilo. „Bolela ho záda, měl střevní potíže. Neměl ale léčbu,“ popsala. Lékaři mu dělali jeden test za druhým, ale odhalili jen banální problémy. „Měl akorát zvýšené leukocyty. Byla to banalita,“ svěřila se Marie D. Právě jí Vitásek posílal výsledky vyšetření. „Psal mi, jaké má nálezy. Říkala jsem mu, že to má všechno v hlavě. Asi se u něho rozjela schizofrenie,“ myslí si Marie D.

Čekárna traumatologie ve FN Ostrava po útoku střelce:

Video se připravuje ...Přečtěte si
jity
14. 12. 2019 • 11:18

safinka něco na tom je, lékaři ho odmítali až mu ruplo v palici.

safinka59
14. 12. 2019 • 08:36

Opravdu nešlo této tragédii zabránit ?! Pokud člověk několik měsíců čím dál více mluví o smrtelné nemoci, zhubne dvacet kilo a mluví o smrti, v případě vyvrácení smyšlené rakoviny se utápí a nachází smrtelnou nemoc jiného orgánu... neměl být tento člověk hospitalizován na psychiatrii, léčen terapií , věnovat se jeho duševnímu problému a pomocí léků a psychoterapeuta hledat příčinu * v hlavě * ?!
Tuto tragédie nejde omluvit, nelze popsat slovy, co prožívají rodiny, známí... opravdu byla pro tak duševně nemocného dostačující léčba Neurolem ?!

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.