Eben porušil snad všechny zásady! Má v tom prsty krásná blondýna | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. července 2024

Svátek slaví Čeněk, zítra Ilja

Eben porušil snad všechny zásady! Má v tom prsty krásná blondýna

Pohřeb Jana Schmida - Marek Eben
Pohřeb Jana Schmida - Marek Eben (Blesk:Alexandr Malachovsky)

Vidět Marka Ebena na některé ze společenských událostí je něco jako spatřit jednorožce. Šestašedesátiletý moderátor se jim záměrně vyhýbá. Kvůli krásné Olze Menzelové (46) však udělal výjimku. Její projekt na podporu herců, kteří kvůli své zdravotní indispozici nemohou vykonávat svou profesi, podpořil rád.

Menzelová založila fond na podporu handicapovaných herců, k rozhodnutí ji vedla vlastní zkušenost.  „Byla jsem si dobře vědoma toho, že kdybych nepracovala a nedařilo se mi a kdybychom nepoužili úspory, které měl Jirka pro holky na studia, nikdy tohoto komfortu nedosáhneme. Proto jedním z cílů tohoto nadačního fondu je vybírat prostředky pro významné umělce, kteří se ocitnou v situaci podobné té, do jaké se dostal Jirka. Aby měli tu možnost, kterou jsme my poskytli Jirkovi vlastními silami. Aby mohli spokojeně a důstojně dožít,“ řekla magazínu Sedmička. 

Marek Eben na pohřbu Jana Schmida: Nemoc jako by pro něj neexistovala

Video se připravuje ...

Sám moderátor má k tématu blízko. Žije po boku herečky Markéty Fišerové, která po mozkové příhodě ochrnula a skončila doživotně upoutána na invalidním vozíku. „Dívala se na televizi, obraz se jí začal podivně mlžit a najednou ji tak silně rozbolela hlava, až křičela bolestí. Pak upadla do bezvědomí a probrala se až za sedm neděl. Mozková příhoda, ucpaná céva, příčina neznámá,“ popsala její kamarádka Světlana Nálepková ve své knize.

„Odvezl jsem ji do nemocnice s tím, že něco špatného snědla, a druhý den ráno mi řekli, že je v bezvědomí a pravděpodobně to nepřežije,“ vzpomínal na tragický den roku 1986 Marek Eben.

Uvítací řeč Marka Ebena na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary 2023

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.