Nový retro seriál České televize: Posmrtná role pro Gotta! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 3. června 2023

Svátek slaví Tamara, zítra Dalibor

Nový retro seriál České televize: Posmrtná role pro Gotta!

Zesnulý Karel Gott (†80) hvězdou nového seriálu Volha: 3,5 roku po své smrti!
Zesnulý Karel Gott (†80) hvězdou nového seriálu Volha: 3,5 roku po své smrti! (Česká televize/Jan Renelt, Eva Koňaříková)

Zjeví se na zadním sedadle jako duch. Mladý a na vrcholu slávy. Byť už Karel Gott (†80) nežije skoro čtyři roky, Kryštof Hádek (41) ho jako řidič Standa Pekárek v nové minisérii Volha veze na natáčení. Deník Aha! zjišťoval trik, kterým mu ho tam tvůrci vykouzlili.

Ještě ani nezačali točit jeden z nejnákladnějších projektů ČT za poslední roky a už museli řešit dost podstatný problém. Podle knižní předlohy Karla Hynie (†74) je totiž životním snem řidiče Standy vozit na natáčení právě Gotta. „Počítám, že budu brzy vozit i Goťáka. Kdybyste chtěla, byste se mohla přijít brzo mrknout na natáčení, co?“ balí jednu z dívek. Jenže to, co snesou stránky knihy, se hůř ztvárňuje v seriálu. Zvlášť, když legendární zpěvák podlehl 1. října 2019 akutní leukemii.

Kryštof Hádek poodhalil zákulisí natáčení nového dobového seriálu

Video se připravuje ...

Nastrčili dvojníka

Sice by se nabízelo elegantní řešení – o něm bez něj, avšak tvůrci ho nechtěli úplně vynechat. Podle informací deníku Aha! to vyřešili dvojníkem, kterého posadili do potemnělé volhy za Hádka a na okamžik ukázali jeho tvář. „Ano, museli si vypomoci dvojníkem. Je to tak šikovně střižené, že opravdu vypadá jako Karel Gott,“ prozradil Aha! zdroj ze zákulisí.

Lovení v archivu

Hodně si vypomáhali i archivními záběry, díky nimž se současní herci dostali do doby, kdy mnozí z nich nebyli ani na světě. „Například pro scény, do kterých jsme potřebovali naklíčovat Prahu v normalizačních letech. A pak jsme hledali scény ze starých televizních pořadů, do kterých se v postprodukci vkládali naši herci. Ideálně tak, aby divákům naše vkrádání se do archivních záběrů nepřipadalo ani trochu divné,“ popsal Aha! producent Josef Viewegh. Jak oživili Gotta a jak moc bude seriál věrohodný, můžete sledovat už tuto neděli od 20:10 hod. na ČT1.

Kryštof Hádek poodhalil zákulisí natáčení nového dobového seriálu

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.