Nekalý plán Němců, jak vydělat na Slavíkovi: KŠEFT ZA ZÁDY IVANY! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 8. června 2023

Svátek slaví Medard, zítra Stanislava

Nekalý plán Němců, jak vydělat na Slavíkovi: ZA ZÁDY IVANY!

Nechutné kšefty se zesnulým Karlem Gottem (†80): Za zády Ivany! Jaká je její odpověď?
Nechutné kšefty se zesnulým Karlem Gottem (†80): Za zády Ivany! Jaká je její odpověď? (archiv)

Po smrti Karla Gotta (†80) se na trhu objevila řada knih o zpěvákovi, ale jedna teď vdově Ivaně Gottové (46) leží pořádně v žaludku! Jde o notový sešit se Slavíkovými hity, který vyšel v německy mluvících zemích. Porušuje autorská práva a zneuctil památku Slavíka zcela nepovedenou kresbou a podivným umělcovým podpisem.

Hudební vydavatelství Blasmusikshop vytisklo noty pod názvem Erinnerungen, což v překladu znamená Vzpomínky. Na jejich titulní straně je nepovedená kresba Karla Gotta, nad postavou je pak natištěný velmi zvláštní zpěvákův podpis. „Kdo by neznal titulní píseň k seriálu Včelka Mája. Lukas Bruckmeyer aranžoval čtyři největší hity Karla Gotta pro dechové kapely,“ stojí v upoutávce vydavatelství.

Dara Rolins: Proč se převlékla za Gotta? A jak se jí zpívalo s Charlottkou?

Video se připravuje ...

A o jaké čtyři písně jde? Velké Gottovy německé hity Einmal um die ganze Welt, Babicka, Fang das Lich (Zvonky štěstí) a Biene Maja (Včelka Mája). „Správci dědictví (Karel Gott Agency, kterou zastupuje Ivana Gottová, poz. red.) už situaci s vydavatelstvím řeší. Snad se nějak domluví,“ řekl deníku Aha! bývalý Gottův německý manažer Wolfgang Kaminski.

Marek Ztracený na poctě pro Gotta: Nemám trému, ale respekt

Video se připravuje ...

Vdova má všechna práva

Práva ke zpěvákově uměleckému dílu (hudebnímu a malířskému) spravuje firma Karel Gott Agency. Sama jednatelka agentury Ivana Gottová spolu s dcerami pak podle uzavřeného dědického řízení také spravuje práva ke zpěvákově podpisu.Přečtěte si
laskava
4. 11. 2022 • 10:40

Všechno, z čeho Gottová nemá peníze, je "zneuctění památky"

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.