Josef Abrhám po boku rodičů ještě nespočinul: Urnu uloží na Dušičky? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 19. května 2024

Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek

Josef Abrhám po boku rodičů ještě nespočinul: Urnu uloží na Dušičky?

Josef Abrhám
Josef Abrhám (Foto Aha! – Tonda Tran)

Lidé z Kunovic na Uherskohradišťsku, odkud pocházel oblíbený herec Josef Abrhám (†82), se chodí dívat k rodinnému hrobu. Rádi by se poklonili památce zdejšího slavného rodáka. Urna s popelem manžela Libušky Šáfránkové (†68) tam ale zatím stále není. Proč?

Trojhrob, kde jsou ostatky Pepových rodičů, ale přece jen doznal určitých změn. Nedávno byly odstraněny z obou stran keřové jalovce. „Je to jen dobře, protože již rozestavovaly rám,“ konstatoval správce hřbitova Květoslav Stránský (63). A nějaký ten týden zdobí místa, kde byla hlína, světlé kamínky. „Já jsem se o hrob staral poslední dva roky. Nyní to rodina zadala zdejší pohřební službě,“ pokračoval správce.

Čekali marně

V den Abrhámova pohřbu byla na kunovickém hřbitově spousta místních a čekali, že „jejich“ Pepu tam přivezou a rozloučí se s ním . „Čekali tu až do 20.30 hod. Nevím, kdo vypustil informaci, že zřejmě ještě v den rozloučení v Praze, bude převezen a uložen do hrobu v Kunovicích. Věděli jsme, že je to nesmysl, protože bychom museli mít žádost o otevření hrobu. Já si myslím, že urna se tu ocitne až na Dušičky. Herec sem před mnoha lety v ten den přivezl i své rodiče,“ dodal Stránský.

Režisér Zelenka o Josefu Abrhámovi (†82): Uměl dělat humor bez vulgarit

Video se připravuje ...

Jednají s kameníkem

Pohřební služba bude nyní o hrob pečovat údajně na přání Josefovy sestry, režisérky a herečky Bocy Abrhámové (87). „Nezlobte se, nebudu se k tomu vyjadřovat. To je věcí rodiny,“ řekl spolumajitel společnosti. Boca prý už jedná s kameníkem o opravě poškozené mísy, která by pak měla být vysazena. „Kameník tu už byl a na poškozenou nádobu se díval,“ informoval ještě Stránský.

Josef Abrhám mladší: Jak chce, aby se na tatínka vzpomínalo?

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.