5 měsíců po smrti Abrháma: MANÉVR SE ZNIČENÝM HROBEM | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. března 2023

Svátek slaví Arnošt, zítra Kvido

5 měsíců po smrti Abrháma: MANÉVR SE ZNIČENÝM HROBEM

Josef Abrhám (†82) neleží ani 88 dnů po smrti v hrobě: Pohřbení brzdí sestra!
Josef Abrhám (†82) neleží ani 88 dnů po smrti v hrobě: Pohřbení brzdí sestra! (Foto: archiv Blesku)

Trojhrob rodiny Abrhámovy, která žila v Kunovicích na Uherskohradišťsku, kde měla cihelnu, doznal změn. Herec Josef Abrhám (†82) ale po boku svých rodičů dosud uložen není.

Hercovy ostatky nespočinou vedle manželky Libušky Šafránkové (†68), ale na jeho přání v Kunovicích, kde prožil dětství. „Chodím se tam stále dívat a nic. Snad ho syn přiveze na Dušičky (2. listopadu). Hrob byl zanedbaný, rostla tam i lebeda. Už vypadá konečně trochu k světu,“ řekla místní obyvatelka paní Anna (64).

„Hrobové místo je v dědickém řízení a řeší syn pana Abrháma. Pokud sem budou ukládat urnu, měla by rodina oznámit tuto skutečnost Správě veřejného pohřebiště v Kunovicích. Zatím se tak nestalo,“ uvedla referentka tamního městského úřadu Blanka Jurásková.

Zeman ostře: Putin před soud! Rozloučení s Abrhámem. A Shakira v Česku s manželem

Video se připravuje ...

O hrob nyní pečuje Pohřební služba Jericho z Uherského Hradiště. „Byli jsme osloveni, zda bychom se o to nepostarali. Běžně totiž hrobová místa neudržujeme. Udělali jsme v tomto případě výjimku. Hrob byl zanedbaný, jehličnany již narušovaly základy a musely být odstraněny. Místo nich jsou tam teď kamínky. Velkou mísu uprostřed již značně poškodil zub času. Podle kameníka nebyla oprava reálná, proto se koupila nová, menší,“ přiblížila majitelka pohřební služby Monika Třísková (37). V pondělí tam byla jen mísa s rodinnou urnou, v úterý odpoledne ji již osázeli pracovníci květinářství Žaneta, které dodalo na přání Abrhámovy sestry i malý věneček k Dušičkám. Kdy rodina ostatky Josefa Abrháma přiveze, je otázka. „Myslíme, že v těchto dnech,“ mínila Třísková.

Josef Abrhám mladší: Jak chce, aby se na tatínka vzpomínalo?

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.