Smutný Felix Slováček: Nikdo nechce jeho hity! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 26. ledna 2022

Svátek slaví Zora, zítra Ingrid

Smutný Felix Slováček: Nikdo nechce jeho hity!

Felix Slováček má Holter
Felix Slováček má Holter (Foto: Martin Hykl)

Po 10 letech pauzy natáčí opět sólové album. Felix Slováček (78) už ale neví, jak ho dostane k posluchačům. Jeho mateřská firma Supraphon, která mu vydala na 25 veleúspěšných sólových alb, slavného saxofonistu po 48 letech spolupráce už odmítá.

„Je to smutné, ale je to tak. Supraphon už se mnou nemá zájem dělat. Prý lidé už nestojí o nějaké instrumentálky, o moje nádherná sóla, nádherné melodie,“ postěžoval si Aha! Felix, který si kvůli albu, které přijde na 400 tisíc korun, musel najít sponzora. Ten má ovšem výhradní právo na 1. edici desky a Felix, který trvá na tom, že se jeho dílo musí dostat mezi lidi, si teď láme hlavu, jak album dostat na prodejní pulty.

„Buď mi ho vydá nějaká hudební značka, jako je Supraphon, anebo si ho holt vydám sám. Rozhodně já hraju pro lidi a nemyslím si, že by nechtěli poslouchat moje instrumentálky. Jsem vlastně dost uražený,“ komentuje Slováček, kterému na desce s pracovním názvem Nádherná láska dost záleží.

Studio A v Karlíně

Točí ji se svým bigbandem a smyčci SOČR opět v legendárním Studiu A v rozhlase v Karlíně, kde dvacet let šéfoval Taneční orchestr Československého rozhlasu, kvůli kterému opustil Štaidlův orchestr i s Gottem. Cédéčko se rozhodl natočit ve chvíli, kdy ležel v nemocnici s tzv. malou mrtvicí.

Felixova zpověď o Dádě a alkoholu. A mrazivá poslední slova Karla Gotta

„To bylo znamení, že musím natočit něco krásného,“ říká Slováček s tím, že natočit takové album je dřina. „Vyžaduje 20 čtyřhodinových frekvencí a já zvládnu pouze jednu denně. A i tak jsem strašně ufoukanej, vyřízenej a mám pocit, že mi zuby vlezly až do krku,“ netají Felix a dodává, že se musí maximálně soustředit, hodně spát a s nikým se nestýkat, hlavně s ženskýma.

Dádu na husu nevzal

„Radši ani nechodím domů do vily, kde by mě mohla Dáda eventuelně naprosto rozladit,“ říká. A nevidí se raději ani s expřítelkyní Lucií Gelemovou (38). „Pan Sapík mě pozval do Klokočné na martinskou husu, a když jsem zjistil, že ani jedno dítko na mě nemá čas, zavolal jsem radši kamarádce Pet. S tou se příjemně povídá a nehrozí, že mě rozčílí nebo udělá ostudu,“ pousmál se hořce Slováček.

Felix Slováček a Jiří Suchý skončili po kolapsu v nemocnici!Přečtěte si
mord
9. 11. 2021 • 03:36

Bellmeku, stará páchnoucí nulo, vyzvracela jsi své pitomosti tak mazej vytírat. A už si vymě%n tepláky šmudlo

-bello-
9. 11. 2021 • 00:22

Svěřuje se. Je osamělej! Gelemka má kšefty se " styky " ze společnosti, kam ji uvedl. Nemá čas..Kdyby se rozvedl, vzal si ji, čas by si našla.
.Nemohl by dát pro změnu dát on Patrasové pokoj?
Ona nemá s jeho funěním do instrumentu nic společnýho!
Ať si to vydá sám , Gelemka ať mu udělá obal a v "Levných knihách" ať uvolní regál ! Už se to nese .....

Uživatel_5539728
8. 11. 2021 • 08:58

Jojo je to tak. Jsem také již ve starobním důchodu...

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.