Tajemství nejtěžší róby Geislerové: 15 lahváčů a 15 minut oblékání
Dvanáct až patnáct lahví plzeňského ležáku. Tolik jich padlo na 350 kapek, které ručně vyřezávali ve sklárně a našívali na šaty pro herečku Aňu Geislerovou (49). Fanoušky na červeném koberci neuchvátila poprvé, už před dvěma lety přišla v šatech z pivní pěny.
„Celý večer jsem procinkala, prozvonila. Pracovně jsem tomu říkala Pan Lorenc z filmu Na samotě u lesa. »Děti, to není klekání, to je pan Lorenc.« Teď i úplně chybí, že necinkám,“ smála se poté herečka. „Ten večer jsem pak byla používaná jako hudební nástroj. Obzvlášť Jirka Macháček mě používal jako tamburínu. Takovou zábavu jsem se šaty ještě nikdy neměla,“ dodala Aňa.

Chystali je čtvrt roku
Její model je unikátní, 99 % tvoří sklo. Kromě 350 kapek, z nichž každá má své číslo, je látka pokryta deseti tisíci krystalky z Preciosy, které se lisovaly na tenkou síťku. Přípravy byly tak náročné, že návrháři Janu Černému (31) a jeho týmu trvaly víc než čtvrt roku! Jde o první dámskou róbu, kterou navrhl – veřejnost ho zná jako autora oblečení pro české olympioniky. Největší obavy měl Jan z hmotnosti, která se nakonec pohybuje kolem 8-9 kilo.
„Není to výrazně horší než nosit těžký zimní vlněný kabát nebo objemný kožich,“ říká návrhář, který herečku na karlovarský festival doprovodil. „Aňa v šatech cinkala a zvonila celý zahajovací ceremoniál a já ji v Thermalu vždy hledal po zvuku,“ usmíval se.
Jak se oblékají?
K tomu, aby Aňa mohla šaty vynést, potřebuje asistenci „Potřebujete minimálně jednu osobu a trvá to asi čtvrt hodiny. Nejdřív se musí upevnit spodní korzet, který tvoří základní vrstvu, a teprve potom je možné obléknout samotné šaty,“ líčí návrhář. Postupovat je třeba opatrně, při rychlých pohybech by sklo mohlo popraskat.
Blondýně odzvonilo ...
