Pohřbili herce z Národního divadla: 4 hodiny mrznul pod zemí, než živý z hrobu vylezl! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 20. července 2024

Svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav

Pohřbili herce z Národního divadla: 4 hodiny mrznul pod zemí, než živý z hrobu vylezl!

Unikát v pravděpodobně nejmorbidnějším průběhu natáčení české seriálové scény získala Policie Modrava.
Unikát v pravděpodobně nejmorbidnějším průběhu natáčení české seriálové scény získala Policie Modrava. (Foto pro Aha! – archiv TV Nova)

Pohřbený zaživa! To si na vlastní kůži v rámci role mrtvoly v seriálu Policie Modrava vyzkoušel herec z Národního divadla Rostislav Trtík. Režisér Jaroslav Soukup (68) ho během natáčení nechal v zemi mrznout celé čtyři hodiny.

Ve scénáři neměl ani slovo, ale mrtvola, kterou našli lesní dělníci v rašeliništi ve včerejším díle, mu dala pěkně zabrat. „Kluci od stavby vykopali jámu podle velikosti herce, aby se tam pohodlně vešel. Herec byl oblečený v neoprenu, přes který měl herecký kostým. Zasypán tam ležel okolo čtyř hodin,“ prozradil režisér Soukup.

A to nebyla jediná komplikace. „Měli jsme velký problém najít lokalitu, která je podmáčená, rašelinová, ale zároveň i bezpečná pro herce a štáb,“ prozradil Soukup s tím, že produkci pomohl místní šéf lesní správy, který doporučil lokalitu, která vyhovovala natáčení scény, ale byla hůř dostupná.

„Vždycky je problém dostat štáb do takových končin, místa jsou rozbahněná a špatně sjízdná. Abychom se na toto místo vůbec dostali, museli jsme najmout firmu, která vysypala cestu na plac kamennou drtí. Jinak by technika zapadla,“ dodal režisér.

Jako stoletá mumie
Maskéři se inspirovali fotkou nalezené mumie ze zahraničí, která ležela v rašelině sto let. Samotné nalíčení trvalo téměř tři hodiny, protože maskéři na herce nanášeli několik vrstev líčidel.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.