Morbidní zákulisí Police Modrava: Točí mezi skutečnými mrtvolami! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 12. července 2024

Svátek slaví Bořek, zítra Markéta

Morbidní zákulisí Police Modrava: Točí mezi skutečnými mrtvolami!

Na pitevně natáčeli Jaroslav Satoranský alias major Václav Koutný, Petr Pelzer a Soňa Norisová (zleva).
Na pitevně natáčeli Jaroslav Satoranský alias major Václav Koutný, Petr Pelzer a Soňa Norisová (zleva). (TV Nova)

Děs a hrůza! To na vlastní kůži zažili kriminalisté Soňa Norisová (41) a Jaroslav Satoranský (75) během natáčení seriálu Policie Modrava, když skončili na pitevně. Museli točit mezi nebožtíky a s všudypřítomným zápachem mrtvých těl!

„Všechno v seriálu je reálné a samozřejmě i patologie klatovské nemocnice. Je to sice asi sedmdesát let stará pitevna, ale slouží dodnes,“ prozradil deníku Aha! režisér seriálu Jaroslav Soukup (68).

Pravá mrtvola
„Točili jsme tam v roce 2013 a v roce 2014 většinou v sobotu a v neděli,“ řekl Soukup s tím, že ne vždy se to obešlo bez komplikací. „Někdy se stalo, že jsme museli na chvíli přerušit natáčení, protože tam přivezli mrtvýho. Ale to bylo snad jednou. Ale to jsme brali jako samozřejmost, protože jsme respektovali provoz,“ dodal s tím, že vedení nemocnice vyšlo filmařům maximálně vstříct. Humor došel
Prostředí pravé pitevny mělo ale ještě větší problém. „Protože se jednalo o pravou pitevnu, byl tam samozřejmě i všudypřítomný těžko popsatelný zvláštní pach. Ale nebylo to nic, co by se nedalo vydržet. A nikdo s tím neměl ani větší problémy,“ prozradil režisér.

Ten byl stejně jako herci a štáb ovlivněn během natáčení atmosférou místa. „Všichni měli určitou pokoru k tomu místu. Nepamatuji si, že by tam někdo vtipkoval,“ prozradil.Autor:  zej

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.