Falešný dentista zabil pacientku: Trhal zuby, neměl diplom | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. dubna 2024

Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela

Falešný dentista zabil pacientku: Trhal zuby, neměl diplom

Provozoval ordinaci načerno.
Provozoval ordinaci načerno. (Foto ASCOM)

Šílený případ řeší kosovští vyšetřovatelé ve městě Dakovica. Pacientka zemřela před zubní ordinací po trhání zubu. Vyšlo najevo, že zubař neměl oprávnění pro výkon praxe.

Pacientka se po zákroku zhroutila přímo před ordinací a zemřela. Příčinou byla podle zjištění kriminalistů nesprávná metoda trhání zubu a také nedostatečné ošetření po provedeném zákroku. U údajného zubaře vyšetřovatelé sice našli v ordinaci celkem 18 diplomů a osvědčení, ale všechny listiny byly falešné. A falešná byla i zdravotní sestra.

Ta je podle zjištění policie vyučenou švadlenou. „Absolvovala krejčovskou školu, nemá žádné odborné vzdělání z oblasti medicíny,“ stojí v policejním hlášení. Dvojice tak čelí obvinění ze zanedbání péče, nelegálního výkonu lékařské činnosti a také padělání dokladů. Policie zatím oba poslala do vazby, kde budou čekat na soudní přelíčení.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.