Hroši ve Dvoře Králové: Baští trávu a zbožňují koupání! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 23. června 2024

Svátek slaví Zdeňka, zítra Jan

Hroši ve Dvoře Králové: Baští trávu a zbožňují koupání!

Ve vodě je hrochům nejlíp.
Ve vodě je hrochům nejlíp. (Foto pro Aha! – Dominika Stempa, Simona Jiřičková)

S obrovskou náruživostí si zvyká na letní rezidenci po přestěhování ze zimní ubikace skupina hrochů v královédvorském safari parku. Návrat na souš s čerstvou trávou a koupání v jezírku je pro ně po měsících vítanou změnou.

Spásání travnaté plochy berou hroši po dlouhé době strávené v zázemí zoo jako njepodstatnější část svého dne. Pracovníci zoo je kvůli tomu ráno občas ani nemohou vylákat na dvorek na jejich obvyklé krmení.

„Prostě se přecpou trávou a nic víc je nezajímá. Až poté, kdy pro ně začne být méně lákavá, se rádi vydají i na snídani servírovanou chovateli,“ popsal mluvčí zoo Michal Šťastný první dny venkovního pobytu skupiny hrochů, tvořené dvěma samci a čtyřmi samicemi. Na souši se hroši pohybují do půl desáté dopoledne, někdy i déle, a pak zpravidla míří do jezírka, kde tráví většinu dne. Šanci vidět tyto obojživelné tlustokožce na březích vodní plochy mají návštěvníci východočeské zahrady i navečer.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.