Zoopark Zájezd je v obležení mláďat | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. července 2024

Svátek slaví Luboš, zítra Martina

Zoopark Zájezd je v obležení mláďat

Mláďata se drží mámy
Mláďata se drží mámy (Foto Aha! – Karel Kopáč)

Jste fanoušci animované pohádky, kde zvířátkům kraluje potrhlý král Jelimán? Pokud ano, vypravte se do Zooparku Zájezd nedaleko Kladna, kde lákají na zbrusu čerstvá »jelimání « dvojčata! A nejen ta, obdivovat tam můžete i další, méně známé druhy lemurů.

Stejně jako předchozí roky je v tomto období zahrada plná mláďat. Pozadu nezůstali ani lemuři, kteří patří k velkým lákadlům. Tyto okaté poloopičky s dlouhým pruhovaným ocasem, původem z jižního Madagaskaru, obvykle přivádí na svět dvojčata a nejinak tomu bylo u samičky Gargamelky, podomácku Gargí. Na svět přivedla svá první mláďata v polovině května. „Teď jsou ve fázi, kdy se obě mláďata vozí na břiše, protože to tam mají nejblíže k mléčným žlázám. Jedno mrně už se ale pomalu začíná přesouvat Gargamelce na záda, protože jak rostou, dolů už se moc nevejdou a musí si to rozdělit,“ vysvětluje Ing. Daniel Koleška, Ph.D. ze Zooparku Zájezd.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.