Cestovky doporučují: Nejvýhodnější je koupit letní dovolenou právě teď! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 1. dubna 2023

Svátek slaví Hugo, zítra Erika

Cestovky doporučují: Nejvýhodnější je koupit letní dovolenou právě teď!

.
(Pixabay.com)

V lednu se peněženky řady domácností vzpamatovávají z vánočních nákupů. Zároveň je to ale čas, kdy se vyplatí poohlédnout se po letní dovolené. Největší slevy na zájezdy na léto totiž končí v polovině ledna.

Dříve slevy končily v prosinci, ale letos ještě trvají. „Některé cestovní kanceláře letos svou First minute nabídku slev okolo 15 % ze standardních cen zájezdů prodloužily do ledna,“ říká Kateřina Chaloupková, ředitelka Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. „Nejvyšší slevy a benefity mohou klienti využít do 15. ledna. Rodiny mají pro jedno své dítě dovolenou úplně zdarma, to druhé má kompletně zdarma ubytování,“ shodují se Petr Kostka z CK Exim tours a Jan Bezděk z CK Fischer. Zítra končí největší slevy v rámci first minute i u cestovních kanceláří BlueStyle a Alexandria. Kam se bude letos v létě jezdit a co se vyplatí? Zeptali jsme se největších cestovních kanceláří.

Alexandria

„Kromě nejvyšších slev za včasný nákup, zájezdů pro děti zcela zdarma či speciálních dotovaných zájezdů pro seniory letos nabízíme i jednu novinku. Pokud zákazníci nyní zaplatí celkovou cenu zájezdu, zhodnotí si své peníze o 5 %. Ty jim navíc dáme hned a bez čekání formou extra slevy,“ doporučuje Petr Šatný z CK Alexandria. Nejoblíbenější jsou řecké ostrovy Rhodos, Korfu, Kréta či Zakynthos, Bulharsko a Turecko. Alexandria nabízí nové hotely v Bulharsku nebo hotely Adult only, tedy jen pro dospělé. Nově létá i z Karlových Varů a Pardubic.

BlueStyle

„Aktuálně máme velmi široký výběr zájezdů, nízkou zálohu, děti zdarma i významné slevy pro dospělé,“ říká Ilona Topolová z Blue Style. Kromě velkých stálic je mezi zájezdy populární i Kypr, Mallorca, nebo italská Kalábrie, kde letos cestovní kancelář rozšířila nabídku hotelů. Populární je i nabídka poznávacích zájezdů jako je Plavbu po Nilu, Okruh Ománem či Okruh Marokem.

Čedok

„V lednu nabízíme nejnižší ceny a platí i další akční podmínky, například pobyty pro děti zdarma nebo výhodnější výběr sedadel v letadle,“ doporučuje Kateřina Pavlíková z Čedoku. Oblíbené je Turecko, řecký Rhodos a Kréta nebo Bulharsko a zájem roste i o letecké zájezdy do Černé Hory, Albánie nebo na Sicílii. Oblíbenými novinkami jsou egyptská letoviska Marsa Matrouh u středozemního moře nebo Taba, odkud se jezdí na výlety do izraelského Jeruzaléma či jordánské Petry. Nové jsou i zájezdy s odletem z Českých Budějovic.

Exim tours a Fischer

„Do poloviny ledna platí nejvyšší slevy pro dospělé osoby. Zásadním benefitem je také to, že klient může ještě 30 dnů před odletem zcela z vlastní vůle zrušit svůj zájezd a dostane od nás všechny peníze zpět,“ říká Jan Bezděk z CK Fischer. Největší zájem je u Fischeru i Exim tours momentálně o Turecko, Řecko, Egypt nebo Tunisko. „Novinkou v nabídce je Jordánsko a turecká oblast Sarigerme,“ doporučuje Petr Kostka z Exim tours.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.