Šakalí léta: Měli hrát Nárožný s Geislerovou! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 25. září 2023

Svátek slaví Zlata, zítra Andrea

Šakalí léta: Měli hrát Nárožný s Geislerovou!

Fotografie
Fotografie (internal)

V rámci retrospektivního cyklu České televize Rozmarná léta českého filmu se včera na obrazovky vrátil první film režiséra Jana Hřebejka Šakalí léta!

Nejnavštěvovanější český film roku 1994 však skrývá řadu tajemství!

Vedle Martina Dejdara (45) neměl svoji roli jistou prakticky nikdo z hlavních herců! Pro postavu Bejbiny si režisér myslel na tehdy neznámou Annu Geislerovou (34), při zkouškách se ovšem ukázalo, že herečka není příliš výrazná tanečnice a dnešní hvězda tehdy »ostrouhala«.

Do role příslušníka SNB Prokopa chtěl zase Hřebejk původně obsadit Petra Nárožného (72). Nakonec se rozhodl pro Josefa Abrháma (71). Ten za svou roli získal Českého lva. Bylo to podruhé, co Abrhám Nárožnému »vyfoukl« roli – původně totiž měl Nárožný hrát i hlavní roli v komedii Vrchní, prchni.

Silnou stránkou Šakalích let jsou i hudba a písničky Ivana Hlase. Málokdo ale ví, že pěvecký part Sylvy Tománkové zpívala Kateřina Buriánková, dcera Ivana Hlase. V jedné ze scén tak zpívali milostný duet otec s dcerou.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.