Ivana Gottová (48): ZMĚNA PLÁNŮ S VILOU KARLA! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 22. května 2024

Svátek slaví Emil, zítra Vladimír

Ivana Gottová (48): ZMĚNA PLÁNŮ S VILOU KARLA!

Co Ivana plánuje s vilou po Gottovi udělat?
Co Ivana plánuje s vilou po Gottovi udělat? (Foto: D. Kundrát, M. Hykl)

Villa Gott veřejnosti zpřístupněna letos nebude! Dům na Bertramce, v němž Karel Gott (†80) žil 45 let, se v muzeum do 1. října, kdy uplyne pět let od zpěvákovy smrti, proměnit nestihne.

To včera oznámila vdova Ivana Gottová (48). „Chci vám náš domov ukázat autenticky, tak, jak ho měl Karel rád a jak v něm žil, včetně všech důležitých detailů a zajímavostí, o které bych vás nerada ochudila. A to bohužel ještě nějakou chvíli potrvá, tedy déle, než jsme všichni předpokládali a plánovali,“ uvedla Gottová. Podle zjištění Aha! projekt zdržují administrativní záležitosti. Objekt je v památkově chráněné zóně , a úředníci z Prahy 5 proto musí rozhodnout, zda v něm vybudování muzea povolí. A to se zatím nestalo.

Městská část na přímé dotazy Aha! do uzávěrky dnešního vydání nereagovala. „Už teď bohužel víme, že do letošního podzimu nebudeme moci vilu nachystat a veřejnosti zpřístupnit,“ konstatovala vdova Ivana. Otevření Villy Gott se prý plánuje na polovinu roku 2025. Navzdory zádrhelu s muzeem, budou moci fanoušci vzpomenout na letošní Gottovy nedožité 85. narozeniny a 5. výročí jeho odchodu, jak se sluší a patří. V O₂ areně se 5. listopadu odehraje výjimečný vzpomínkový koncert s názvem Karel Gott – jeho písně žijí dál. „Vystoupí tu řada hudebních hvězd, i zcela nečekaných!“ slíbila vdova Ivana.

Bleskové zprávy: Nemocný Vízner, vydělávající Gott a požár na Havaji

Video se připravuje ...

Vila plná historie

A co bude návštěvníky ve vile postavené na počátku 19. století ve stylu art deco čekat? Samozřejmě Gottových 42 Slavíků a bezpočet zlatých, platinových, diamantových desek a jiných cenných trofejí. Slavík miloval starožitnosti, takže se jeho ctitelé a hlavně ctitelky projdou po perských kobercích kolem intarzovaných barokních komod, na stěnách budou viset benátská zrcadla a Mistrovy obrazy. Spatří i vykládané dřevěné stropy a stěny, koupelnu z onyxu s růžovou vanou a umyvadly a nezapomenutelný výhled na Hradčany.

Jako Elvis

Karel by byl z Villy Gott nadšen. Když totiž z jeho jevanské vily před lety vznikl Gottland, byl na velkých pochybách. „Já žiju, to není ono. Z Gracelandu, kde žil a zemřel Elvis Presley, udělali muzeum až pět let po jeho smrti. To už o něčem je, že člověk vejde někam, kde Elvis do konce života žil a dokonce i v koupelně umřel. Tam to prostě na vás dýchne,“ netajil tehdy své pochybnosti o Gottlandu. Navíc k vile v Jevanech nikdy nepřilnul. A Bertramku? Tu naopak miloval. Obzvlášť její balkon, z něhož měl ten nejkrásnější pohled na Prahu, včetně Hradčan. Ivana svému manželovi tedy »tam nahoru« udělá velkou radost. Slavík, pro něhož byl Elvis Presley (†42) velkým vzorem a měl s ním mnoho společného, také zemřel ve své vile, a ta bude zpřístupněna veřejnosti – stejně jako tomu bylo u krále rokenrolu – pět let po jeho smrti. Gottová to nemohla vymyslet líp!

Proč Gottová souhlasila s vytvořením Gotta „umělou inteligencí“? Chtěla znovu slyšet hlas své lásky!

Video se připravuje ...Přečtěte si
bella.
16. 4. 2024 • 10:29

Nevím,jak mohla mladá ženská v tom vetešnictví žít! Ivana sama nemá vkus ani náhodou, jednou jsem viděla, jak do toho prskla prosklený stůl z IKEA a koneckonců stačí se podívat na její modely a la " stará mladá ".
Chodit tam do " muzea " budou babky plačky a Němci od Včelky Máji.Okolní vlastníci domů se pro bordel vystěhují , Ivana jde pro prachy přes mrtvoly.

Michelin
16. 4. 2024 • 09:58

Kdo tam bude chodit ? Jeho generace dožívá a mladí ? Těm stačí mobil , mekáč a maminka ... 😡🤔👎🤮

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.