Neuvěřitelná maminka Anička (29): Za 5 měsíců shodila 20 kg | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. července 2024

Svátek slaví Čeněk, zítra Ilja

Neuvěřitelná maminka Anička (29): Za 5 měsíců shodila 20 kg

Minus 20 kilo je znát v šatech...
Minus 20 kilo je znát v šatech... (Foto archiv Anny Šubrtové)

K večeři dva rohlíky s pochoutkovým salátem, klobáska, kousek špeku a limča. Dvojnásobná maminka Anna Šubrtová (29) z Loun měří jen 160 cm, po narození synů se ale dopracovala k 96 kilům živé váhy.

Usměvavá máma si řekla dost a během pěti měsíců shodila neuvěřitelných 20 kilo. Jak Anička říká, vždy byla silnější, po porodu jí ale kila navíc zůstala a ona svůj stav tak trochu sváděla na těhotenství. „Okolí mě pořád nabádalo, že už je to trochu moc, já si ale říkala, že jsem v pohodě. Viděla jsem, že jsem silná, ale nejvíc mě trápilo, že na sebe nemohu sehnat oblečení jinde než v obchodech s velkými velikostmi,“ přiznává. Přidaly se však i zdravotní potíže, například problémy s dechem. S hubnutím Aničce nakonec poradila tchyně, která jí doporučila fitness trenérku Danču Hájkovou. Nový život nastartovala v březnu a začátky prý byly těžké. „Chodila jsem spát neskutečně hladová. Moje tělo chtělo milované rohlíky, ty jsem úplně vyřadila,“ popisuje. A také všechny lákavé slaniny, bůčky, klobásky a párky, které až dosud s oblibou jedla. Do jídelníčku naopak zařadila více bílkovin.

„Každé ráno si dávám dvě vajíčka a opravdu kvalitní kuřecí nebo krůtí šunku a zeleninu. Hezky mi to nakopne den a opravdu to funguje,“ líčí. Mladá maminka také popsala, co dalšího jí. „V poledne si dám s dětmi polévku a oběd. Klidně i guláš, jen už k němu nejím šest knedlíků jako dříve, ale jen dva. K svačině mám ovoce a k večeři opět zeleninu s bílkovinou,“ popisuje. Ráda si tak vychutná třeba kuřecí maso, tuňáka nebo krevety. Aby zhubla, vzdala se i limonád a vody se šťávou. „Nechtělo se mi, ale vyzkoušela jsem to a dnes piji jen vodu s limetkou. Hubnutí opět zrychlilo a já byla velmi pyšná,“ přiznává. Alkohol v malém množství při hubnutí nevypustila, občas si dopřeje colu bez cukru.

Hlavně pohyb

Do života zařadila opomíjený pohyb. Do sportu se pustila s vervou, podle tipů fitness trenérky cvičí hned pětkrát týdně, denně půlhodinu. „Nejsem líná cvičit. Jedno dítě spí, druhé se dívá na pohádku a já funguji, jak nejlépe umím. Déle než 30 minut cvičení netrvá, všechno se dá zvládnout. Stačí jen chtít,“ vysvětluje Anna Šubrtová, která má v plánu zhubnout ještě alespoň deset kilo. „Nesmíte se vzdát. Je potřeba si to v hlavě přepnout a říct si: Já to chci! Je to tak správně a musí to tak být,“ radí mladá žena.

Oporou je manžel

Velkou podporu našla v rodině a manželovi. „I když jsem třeba ještě neviděla žádné změny, moji blízcí mi říkali, jak je to vidět a jak jsem dobrá, což mě hnalo dál. Byla jsem neskutečně hrdá, když jsem věděla, že vidí změny, i když já si v zrcadle připadala pořád stejná,“ usmívá se Anna. Kromě obdivu okolí ji těší i to, že se může hezky obléci, protože najednou nemá problém oblečení koupit. Vždyť teď je jí leckteré i volné! „Pořád myslím na to, co jím, a když cvičím, představuji si, jak hubnu. Žiju už prostě jiný život,“ dodává rozzářená Anička.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.