Novotný z Místa zločinu České Budějice: Takhle vypadal před 30 lety | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. července 2024

Svátek slaví Luboš, zítra Martina

Novotný z Místa zločinu České Budějice: Takhle vypadal před 30 lety

Jako major Karel Dvořák v Místě zločinu České Budějovice.
Jako major Karel Dvořák v Místě zločinu České Budějovice. (Foto ČT, archiv Jihočeského divadla)

Poznali byste ho? Přesně před 30 lety začínal jako blonďaté princátko v Českých Budějovicích. A teď se tam David Novotný (53) vrátil jako svérázný šéf vyšetřovacího týmu díky krimi seriálu Místo zločinu.

Herec Dejvického divadla jde z role do role a ze seriálu do seriálu. Diváci České televize ho mohou momentálně vídat nejen jako majora Karla Dvořáka, ale také coby mašinfíru a tatínka jednoho z vyměněných kluků Karla Holce v pokračování veleúspěšného seriálu Kukačky. A to chybělo málo a David by hercem nebyl...

1994 Limonádový Joe

Trnitá cesta

Začátek jeho herecké kariéry byl spíše náhodný. Přihlášku na Pražskou konzervatoř za něho vyplnila maminka a když se tam ke svému údivu dostal, najel na styl bohémského života tak intenzivně, že mu hrozilo vyloučení! Konzervatoř dokončil v přelomovém roce 1989 a první angažmá získal v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Jako Romeo, Honza z Princezny Pampelišky či Limonádový Joe si získal srdce mnoha divaček. Příliš ho to ale neuspokojovalo, takže byl rád, když mu po čtyřech letech režisér Miroslav Krobot (71) hodil laso do Dejvického divadla.

1996 Princezna Pampeliška

7 pádů: Trápení Blanarovičové, svádění Novotného i hazard fotbalové legendy Vízka

Video se připravuje ...

Dává si pauzu

Nedávno se odtud po téměř 20 letech pustil na volnou nohu. Do princů a hloupých Honzů má dnes opravdu daleko. „Jsem cholerik. Něco mě může vytočit během vteřiny, ale pak se na mě někdo usměje a zase se to otočí zpátky,“ přiznal Novotný v jednom rozhovoru. „Rychle startuju a rychle se vypínám. Jsem prudkej,“ svěřil se. Teď si chce dát na nějaký čas od hraní pauzu. Důvod? „Nechci na lidi vyskakovat i z lednice,“ řekl deníku Aha! herec s tím, že je ho nyní díky Místo zločinu a Kukačkám plno.

Holec žil s Holcovou

Náhoda? Davidovou první ženou byla herečka Jana Holcová (47), kterou znají diváci seriálové Ordinace jako záchranářku Zitu, a v Kukačkách se Novotný jmenuje Holec! S exmanželkou má dceru Emu (18) a se současnou manželkou Anetou tři děti – Anežku (13), pětiletého Josefa (10) a benjamínka rodiny Antonii (6).

Příběh o výměně dětí pokračuje: Oblíbený seriál Kukačky se vrací na televizní obrazovky

Video se připravuje ...Přečtěte si
defakto
21. 1. 2023 • 18:27

...takovej sajrajt a množí se to jako potkani !

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.