Udílení cen popularity: SLAVÍK ZAKÁZAL GOTTA I ZAGOROVOU! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 1. prosince 2023

Svátek slaví Iva, zítra Blanka

Udílení cen popularity: SLAVÍK ZAKÁZAL GOTTA I ZAGOROVOU!

Karel Gott
Karel Gott (Foto Aha! – David Malík, ara)

Nový organizátor ankety popularity Český slavík konečně přišel s jasnými pravidly ohledně hlasování! Karel Gott (†80) a Hana Zagorová (†75) tak dalšího slavíka nedostanou, dokonce ani in memoriam!

TV Nova poprvé slavnostní večer nebude pouze přenášet, ale stane se i jeho pořadatelem. A dala pravidlům jasný řád. V minulosti totiž nebylo jasné, zda lidé náhodou nemohou své dát hlas i zesnulým zpěvákům. Nyní se do toho vneslo světlo.

Zvláštní pocta

„Diváci mohou své hlasy posílat pouze žijícím interpretům, stále ale platí, že mohou navrhnout jakéhokoliv interpreta, který bude následně zařazen do žebříčku,“ vysvětlil deníku Aha! producent a režisér Českého slavíka Pepe Majeský, proč už není šance, že by Hanička Písnička získala svého desátého zlatého slavíka. A Karel Gott svého 43. Ovšem na nedávno zesnulou Zagorovou nezapomenou, právě této hudební legendě vzdají hold. A to díky Monice Absolonové (45). Právě ona během večera vystoupí s některou ze slavných Hančiných písní. „Na Hanku Zagorovou, legendu československé pop music, myslíme. V současné době upravujeme program, abychom ji přímo v přímém přenosu zaslouženě uctili,“ prozradil Majeský.

Bohuš Matuš: Gott mi pomohl dostat se z depek a vyhoření

Video se připravuje ...

Návrat Pergnerové

Celé slavnostní vyhlášení se letos poprvé přesune do Fora Karlín, které nabízí více možností ohledně stavby scény. „Máme vymyšlené i VIP zákulisí, kde bude nominované zpovídat Tereza Pergnerová,“ dodal režisér. Je tedy na co se 12. listopadu od 20:20 hod. na obrazovkách TV Nova těšit.

Karel vyhrál skoro vždy

Zlatého slavíka Gottovi vyfoukl třikrát za sebou v letech 1986 – 1988 zpěvák Dalibor Janda, Waldemar Matuška v roce 1962 a 1967, Miroslav Žbirka (1982), Peter Nagy (1985), Pavol Habera (1991), Daniel Hůlka (1998) a Tomáš Klus (2012). Sám si jich odnesl 42.

Devítinásobná slavice

Jedna z nejznámějších českých populárních zpěvaček nazpívala téměř 900 písní a získala devětkrát Zlatého slavíka, a to v letech 1977 až 1985. Během své pěvecké kariéry se tak stala druhou nejúspěšnější držitelkou ocenění Zlatý slavík v kategorii zpěvačka v historii.

Jak hlasovat

Tím jediným možným způsobem je vyplnění formuláře na webových stránkách www.ceskyslavik.cz. Každý může až do konce října hlasovat v kategoriích Zpěvák, Zpěvačka, Hudební skupina a Hip Hop a Rap. Vždy maximálně pro šest interpretů, jednomu umělci nelze dát více než jeden bod.

Elton John vs. Karel Gott: Srovnání písní I'm Still Standing a Mám styl Čendy

Video se připravuje ...Přečtěte si
lukkasso
20. 9. 2022 • 16:30

No evidentní bláboly .když pro Hanu Z .lze tento rok ještě hlasovat a pokud se organizátoři obávali aby Zagorová náhodou slavíka nedostala tak jsou to pitomci.Ona by si ho určitě zasloužila .Když vloni byla sedmá tak se dá očekávat velmi vysoké umístění .Hanka Z .byla ikona kterou už nikdo nenahradí...

valentis
20. 9. 2022 • 13:36

Anketu Český slavík už dávno beru s rezervou a Davida Turka, který tento článek psal snad ani nechci komentovat. Ale nadpis a info v něm o zákazu Zagorové a Gotta je vrchol buď jeho hlouposti s absencí přehledu a nebo jeho záměr Hanku poškodit. Ano - už od minulého ročníku se nedá hlasovat pro nežijící interprety, ale v letošním ročníku se pro Hanu Zagorovou ještě a to naposledy hlasovat dá, jelikož ještě byla mezi námi - viz pravidla i viz seznam interpretů k hlasování. Nic na tom nemění fakt, že k prezentaci těchto hloupostí mu neprofesionálně nahrál producent Majeský, který mu tuto nepravdivou informaci poskytl. Na tím lze také pouze žasnout. Možná by si pan Turek nejdřív měl ověřit, jak se věci mají, než začne do světa vysílat lživé bláboly, kterými Hanku evidentně poškozuje. Samozřejmě ale žádné umístění nám ji už bohužel nevrátí. :/

hejhej
19. 9. 2022 • 11:13

Tento pořad rozhodně neí o zpěvu, jinak by musela být opakovaně
za života zlatou slavicí naše nejlepší zpěvačka Věra Špinarová.

Marta Kubíková
19. 9. 2022 • 09:58

Nechápu, proč ještě tuto anketu dělají. Tento pořad už dávno ztratil na své hodnotě, zábavě a smyslu. Už je to bohužel jen trapárna a objevují se tam úplně neznámé, nikomu nic neříkající tváře, jež si myslí, že jsou zpěváky.

zuzakirsch
19. 9. 2022 • 08:51

"Asi, asi" v podání Absolonové je děs.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.