Brodská upřímně o stavu mámy: Brejchová už nevstala... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 3. října 2022

Svátek slaví Bohumil, zítra František

Brodská upřímně o stavu mámy: Brejchová už nevstala...

Z Jany Brejchové se stal ležící pacient.
Z Jany Brejchové se stal ležící pacient. (Foto: M. Remešová, archiv Blesku)

Nejkrásnější česká herečka, Jana Brejchová (82), je už několik let v léčebně dlouhodobě nemocných. O jejím zdravotním stavu doposud nebylo moc informací. Prostřednictvím knihy Moje máma Jana Brejchová zavzpomínala Tereza Brodská (54) na osudný den a shrnula i jak je na tom legendární herečka dnes.

Podle vyprávění Brodské se stav Jany Brejchové prudce zhoršil po smrti jejího posledního manžela, herce Jiřího Zahajského. Herečka se tehdy měla potýkat s psychickými problémy, kvůli kterým rušila jedno představení za druhým. Následně přestala vycházet z bytu. 

Tereza Brodská mluví o své knize Moje máma Jana Brejchová

Video se připravuje ...

Zásadní zvrat přišel o šest let později, kdy se jí jednoho dne nemohla Brodská dovolat. „Našla jsem ji bezvládnou ležet v ložnici na zemi. Co se přesně tehdy stalo, dodnes nevíme, nic si nepamatovala. První prognózy lékařů nebyly příznivé, měla vážný neurologický nález a během roku vystřídala několik klinik. Přesto postupně začala s pomocí chodit, později si zvládla dojít i sama zakouřit,“ prozradila v knize. 

Po hospitalizaci se její stav začal zlepšovat a herečce svitla naděje, že všechno bude jako dřív. Bohužel ne na dlouho. „Na Vánoce 2014 upadla v koupelně a přidala se zlomenina krčku. Podstoupila akutní operaci, bojovala se silným zánětem kolene a neurologický nález se dále zhoršoval. Chodit sama znovu nezačala. Od té doby její stav vyžaduje stálou péči lékařů,“ uvedla Tereza na pravou míru. 

Tereza Brodská (53) slaví 25 let s manželem Herbertem Slavíkem: Promluvila o milencích!

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.