Noční můra Kašákové: Nevyléčitelná nemoc novorozeného syna | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 6. října 2022

Svátek slaví Hanuš, zítra Justýna

Noční můra Kašákové: Nevyléčitelná nemoc novorozeného syna

Kašáková se utápí v zoufalství.
Kašáková se utápí v zoufalství. (Foto Herminapress.cz, Profimedia.cz)

Každá maminka si přeje, aby její dítě bylo zdravé a šťastné. To, že lékaři přijdou s tím, že je s děťátkem něco špatně, je noční můrou pro všechny maminky, které by pro své malé lásky dýchaly. Smutnou zprávu si musela vyslechnout Veronika Kašáková (31), známá jako miss z dětského domova. Její novorozený syn má nevyléčitelnou nemoc a krásná modelka se utápí v zoufalství.

„Je to několik týdnů, kdy se nám zhroutil celý náš svět. Obrovské štěstí z narození našeho zdravého chlapečka vystřídal největší strach. Hnusný, odporný strach. Strach o naše dítě. Ten telefonát z vinohradské nemocnice mi bude v uších znít navždy… Poslední dny mám v mlze a dlouho jsem doufala, že se z té noční můry probudím. Díky bohu mé vlastní obviňování a otázka proč zrovna on, střídá pomalu, ale jistě přijmutí a nabírání síly,“ prozradila na sociální síti Kašáková, které začalo smutné trápení.

Nevěsta na útěku? Misska z děcáku Kašáková podruhé zrušila svatbu!

Video se připravuje ...

„Matyášek trpí dědičným onemocněním metabolismu. V játrech mu nefunguje enzym, který štěpí jednu z aminokyselin, tzv. fenylalanin. Aminokyseliny jsou obsažené v bílkovinách, které přijímáme v jídle. Proto pacienti s PKU nemohou jíst téměř žádné bílkoviny, a tím pádem téměř žádné normální jídlo – fenylalanin by se jim ukládal v těle a došlo by k nevratnému poškození mozku, a tedy k těžké mentální retardaci. PKU nelze vyléčit. Pacienti jsou odkázáni na striktní celoživotní nízkobílkovinovou dietu. Já a jeho tatínek jsme takzvaní zdraví přenašeči tohoto onemocnění. Což jsme netušili a naším spojením vznikla 25% pravděpodobnost, že se u našeho dítěte nemoc projeví. Bohužel se projevila…

Bojím se, rouhám se, propadám panice a taky brečím hodiny v kuse, přesto ale cítím tu největší sílu světa, kterou v sobě mám. Vím, že spolu dokážeme hnout vesmírnými silami. Pořád máš můj milovaný synu vyhráno, máš milované rodiče, kteří pro tebe udělají všechno na světě. I já jsem přemýšlela, že kdybych si měla vybrat mezi mým životem a tvým, volila bych vždy ten tvůj. Protože jsi a budeš navždy bezmezně milován. Navždy! Pro nás jsi zdravý chlapec, který si vybral jen speciální cestu, těším se, co se díky tobě zase nového naučím. Milujeme Tě neskonale,“ svěřila se podle extra.cz zdrcená modelka.

Veronika Kašáková si zahrála ve videoklipu Nechtěná Sebastienů. Pocit, který prožívám celý život, říká modelka!

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.