Krutý osud mima Čejky (83): Bojuje s alzheimerem i parkinsonem! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 23. června 2024

Svátek slaví Zdeňka, zítra Jan

Krutý osud mima Čejky (83): Bojuje s alzheimerem i parkinsonem!

Slavného mimo už takřka nikdo nenavštěvuje.
Slavného mimo už takřka nikdo nenavštěvuje. (Foto Aha! – Tonda Tran, ČT, ara)

Celý život rozdával smích nejen jako Pan Slepice. Poslední roky Jaroslava Čejky (83) jsou ale velmi smutné. Kvůli Alzheimerově a Parkinsonově nemoci žije slavný mim v domově pro seniory a jeho zdravotní stav je bohužel natolik vážný, že si ani neuvědomuje, že měl v pondělí narozeniny.

Přijeli jsme za ním s kyticí slunečnic a alespoň na chvilku se nám podařilo oživit jiskru v jeho oku a vyloudit úsměv na jinak smutné tváři. Není tomu tak dávno, kdy ještě čile komunikoval se svým okolím. Na otázku, jak se mu daří, teď jen na půl úst odvětil: „Dobře...“ A na zbytek otázek pouze přikyvoval. Podle jeho kamaráda Oldy Bašuse to s ním jde od desíti k pěti. „On jenom vždycky tak kývne hlavou, byl jsem za ním v sobotu a nedostal jsem z něj ani slovo. Ono se to tam mění jako počasí. Když jsem ho naposledy viděl, vypadal jako mrtvola,“ svěřil se Olda, který se bál, že Čejku vidí naposledy.  Prý se už od něho ani nenechal vyvézt na terasu... S redaktory Aha! ale udělal výjimku.


Ještě před několika měsíci přitom Čejka četl a sledoval dění kolem sebe, teď už prý hledí hlavně do stropu. Nic ho prý dle slov personálu nebolí, nemá žádné zásadní problémy, ale více nám vzhledem k tomu, že nejsme příbuzní, sdělit odmítli. „Jsem teda rád, že díky vám dneska ožil. To víte, sešly se u něj bohužel dvě nemoci, které jsou ve stáří asi těmi nejhoršími – alzheimer a parkinson,“ dodal mimův kamarád Olda, který ho jako jediný z přátel pravidelně navštěvuje.

Nositel Thálie v dluzích
Legendární mim se proslavil předváděním slepice, Charlie Chaplina (†88) či Tiny Turnerové (79). Je to smutný konec hvězdy, která v roce 2007 obdržela Cenu Thálie za celoživotní mistrovství v oboru tanec a balet. Také si zahrál v pohádkách, jako je třeba Pan Tau nebo O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Prý mu ale na stáří moc peněz nezůstalo. Kvůli údajným dluhům se navíc ve zlém rozešel s majitelkou sanatoria, v němž byl naposledy. Mim i jeho přátelé to ale odmítají a naopak tvrdí, že obětí se stal Čejka.

Legendární mim Jaroslav Čejka: Ztrácí se v myšlenkách v domově důchodců!

Video se připravuje ...Přečtěte si
aveneta
23. 7. 2019 • 09:14

Toto je příšerná nemoc stáří, když odchází mozek....hlavně okolí tím trpí dotyčný si to neuvědomuje, měli jsme to v rodině a byla to hrůza a velké nebezpečí, vím o čem mluvím.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.