Mim Čejka (80) živoří: Bez peněz i zubů! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 18. června 2024

Svátek slaví Milan, zítra Leoš

Mim Čejka (80) živoří: Bez peněz i zubů!

Své lepší i horší dny tráví Jaroslav Čejka v domově důchodců.
Své lepší i horší dny tráví Jaroslav Čejka v domově důchodců. (Foto pro Aha! – Oldřich Bašus, ara)

Všichni se smáli, když na obrazovce předváděl slepici nebo Chaplina. Teď  legendární mim Jaroslav Čejka (80) žije v domově důchodců a není mu do smíchu. Bez invalidního vozíku neudělá ani krok, navíc přišel o zuby.

Podle kamaráda, který ho navštěvuje, nevnímá, v jakém stavu je. „Jaroušek má lepší a horší dny. V ty horší se s ním nedá mluvit a moc nechápe, kdo za ním vlastně přišel. Už se mi stalo, že se mě zeptal, kdo jsem... A to se známe od dvaašedesátého roku!“ prozradil deníku Aha! Oldřich Bašus, který se snaží o Čejku pečovat.

V ty lepší dny je s ním prý i legrace a snaží se stále bavit okolí. „Minulý týden jsem za ním zase zašel a snažil se zjistit, co by si přál od Ježíška. Nestačil jsem se divit, když mi řekl, že helmu a jízdní kolo,“ řekl Bašus. Jaroslav je totiž už několik měsíců odkázán na invalidní vozík, bez kterého je nepohyblivý.

Legendární mim by potřeboval rehabilitaci, jenže na tu nezbývají peníze. „Když Jaroušek poplatí vše, co se poplatit musí, tak mu z uměleckého důchodu moc peněz nezbyde. Pak nemá ani na rehabilitační sestru. Je to strašně smutné, že člověk, který rozdával radost a smích, skončil opuštěný a bez peněz,“ dodal kamarád, který se dlouhá léta staral i o úklid v Čejkově bytě.

Zničila ho smrt maminky
Čejka se až do úplného konce staral o svou maminku, která se dožila neuvěřitelných 104 let. Po její smrti ale nevěděl, co se svým životem, a chtěl najít místo, kde by měl klid. „Byl jsem v několika domovech, ale nikde to nebylo, jak bych si představoval. Až v roce 2010 jsem našel tohle místo v Kobylisích a jsem tu rád. Mám tady pár svých oblíbených knížek, cédéčka a televizi. Sleduji všechno, co mě baví. Nejen zábavné pořady a filmy, ale i sport. Vždyť v mládí, ale i jako postarší člověk jsem rád běhal, takže si s chutí dám přenos atletiky, ale i třeba tenisu,“ řekl deníku Aha! před dvěma roky Čejka.Přečtěte si
defakto
8. 12. 2016 • 10:26

... na mně to působí tak , že nás chtějí nějací jeho kámoši dojímat jeho osudem , připomínají nám jak nás kdysi bavil, jen aby sme pro pana Čejku vyhlásili nějakou veřejnou zbírku . ... a oni se pak spolu s ním hezky pomnějou .

elzbet1
7. 12. 2016 • 15:18

Nevím,o co se tu obě strany vlastně přou. Ano většina dnešních důchodců má důchod,ale jaký,mizerný,ale s trochou štěstí to na vyžití stačí.Pan Čejka sice bral slušné peníze a pokud vím,utrácel je hlavně za to aby se staral a byl co nejvíc se svou matkou. Tehdy nikdo nikomu neřekl plať daně na sociálku,jinak nebudeš mít důchod a tak to dopadlo. Nárok na lékařskou péči má,ale na permanentní rehabilitace ne. Tohle zas je daň za tu "volnou nohu". Ale malou radost jsme snad my češi jemu,ještě schopni dát. Děkujeme pane Čejko!

ivanak
7. 12. 2016 • 12:37

nejde o názor zde v diskusi,to nikomu neberu,měla jsem namysli Aháky a pokud vím,tihle lidi,kteří už měli odpracovaný léta v éře komunistů,tak mají důchod .A pan Čejka pracoval ještě hodně dlouho po tom,co měl důchodový věk,tak snad nepracoval zadarmo.Napsala jsem,že proti němu nic nemám,ale tyhle články nevím o čem mají jako vypovídat?O tom,že se stát nepostará o staré lidi? To přece každý ví ne?Já jsem se o své rodiče postarala,ale každý to tak holt nemá.Já si napsala svůj názor a vy si pište svůj,je mi to fuk.

zlobit
7. 12. 2016 • 09:45

Nestačím se dovit Vašemu komentáři, protože se nikdo o pana Čejku "neotírá" , žádný negativní příspěvek, Jenom se podivujeme, že s jeho vydělanými penězi za celý život nic nemá. Mě zaráží, že pojišťovna neplatí rehabilitaci, kterou by potřeboval.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.