Hapkův (†70) dům duchů na Okoři: Proč ho nikdo nechce? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 3. července 2022

Svátek slaví Radomír, zítra Prokop

Hapkův (†70) dům duchů na Okoři: Proč ho nikdo nechce?

Kamenná stavba vypadá luxusně.
Kamenná stavba vypadá luxusně. (Foto: RE/MAX Search, ara)

To je snad zakleté. Chlouba skladatele Petra Hapky (†70) na návsi v Okoři pořád nemůže najít nového majitele. Zrekonstruovaný objekt dědici nabízejí za 17 milionů korun

Kamenný dům v podhradí byl jednou z prvních místních staveb. Vysoká zeď zaručuje naprosté soukromí a 230 metrů užitné plochy zase velké pohodlí i pro početnější rodinu. Přesto zatím ani ťuk. „Petr zemřel v listopadu 2014, bude to letos už pět let,“ vzpomíná jeden ze starousedlíků. Chodí okolo domu téměř denně a má přehled.

„Bylo tady ale zájemců, že bys je na prstech jedné ruky spočítal,“ krčí výmluvně rameny. Něco je špatně. Vadí snad to, že Hapka tady naposledy vydechl? Nebo případným zájemcům připadá Okoř moc daleko od Prahy? Cyklisté, kteří sem z metropole jezdí na otočku na pivko, by je určitě přesvědčili o opaku. Jako nejpravděpodobnější se jeví příliš vysoká cena a to, že starý dům kvůli rekonstrukci spolkne další miliony. Jenže odhad je odhad. Navíc se o peníze z prodeje bude dělit sedm potomků.

Sám Petr by dneska svou rezidenci ani nepoznal. Děti vyklidily a částečně rozprodaly jeho rozsáhlé sbírky i veteš, kterou skladoval. Zmizely taky desítky koček, na něž skladatel nedal dopustit. Zůstal jen genius loci. Hapka tu složil stovky svých nádherných melodií...

Nemá na něj ani dcera
Skladatelova dcera, zpěvačka Petra Hapková (36), by si otcův dům z fleku koupila. „Bohužel na něj nemám peníze,“ posteskla si maminka dvouapůlměsíční dcery Ley. Žije s manželem, muzikantem Dušanem Moravcem, pod Vyšehradem a má nový recitál Vzpomínky bez lítosti, složený z tatínkových hitů.

Po druhém se jen zaprášilo
Petr Hapka vlastnil na Okoři ještě jeden, menší dům. Bydlela v něm jeho přítelkyně, módní návrhářka Olga Michálková (58), a jejich syn Kašpar (18). Tento dům našel kupce jen pár měsíců po zveřejnění nabídky. Vynesl dědicům 7 milionů korun.

Dcera Petra Hapky (†70): S tátou to šlo z kopce, ale souzněli jsme! A proč nemluví se sourozenci?

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.