Znechucený Munzar: Nejhorší, co se mohlo stát | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 20. dubna 2024

Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra

Znechucený Munzar: Nejhorší, co se mohlo stát

Luděk Munzar.
Luděk Munzar. (ČTK)

Herec Luděk Munzar (85) se ve svém životě musel poprat s ledasčím. Prodělal rakovinou prostaty a trpěl i problémy s klouby. Nyní se stará o svou nemocnou manželku Janu Hlaváčovou (79) a ke všem zdravotním problémům je herec zdrcen tím, co se děje v Národním divadle.

Munzarova manželka už roky bojuje s Parkinsonovou nemocí a depresemi. Herečka je roky zavřená doma a bez cizí pomoci se neobejde, nemůže nic než ležet. Munzar je tedy u své manželky v podstatě pořád, naštěstí mu s nemocnou manželkou pomáhá jejich dcera Bára Munzarová (46) a tak si může Munzar alespoň jednou do týdne zajít do práce.

Herec má v rozhlase vlastní pořad o češtině a k tomu natočil audioknihu s názvem Když jsem to slíbil. „Je to něco, co jsem v sobě objevil, co mě velmi bavilo a naplňovalo. I to, že jsem mohl třeba vybírat muziku do té audioknihy,“ svěřil se Munzar magazinu Sedmička.

I přesto, že Munzar patří mezi nejlepší české herce, divadlo pověsil na hřebík ve chvíli, kdy byl odejit z Národního divadla. I když Munzar symbol národní identity velmi uznával, dnes je pro něj příliš slov nemá. Je zklamaný z momentální situace a divadlem pohrdá.

„Ze stavu, v jakém se v současné době Národní divadlo nachází, nejsem vůbec nadšený, ba naopak, jsem zklamaný. Nejhorší, co se mohlo stát, je, že se tam vytratila pokora a ti lidé, kteří to vedou a jsou tam, to prostě mají jinak. Nejde se na to dívat, nejde tomu tleskat. Ale já jsem šťastný, že jsem tam ještě mohl zažít dobu, kdy tam byly opravdu skutečné osobnosti, hvězdy a na jednom jevišti se potkávala velký jména a já říkám, že jsem vlastně hodně bohatý, protože jsem mohl být u toho. Některým nahazovat, některým odpovídat v rámci rolí a být v jejich blízkosti,“ řekl magazinu Sedmička Munzar.

 Přečtěte si
mbmb
27. 1. 2019 • 14:38

Smuclerova trapi ctenare cele tydny oznamenim o smrti, kdyz si vynasobite divadla a jeho soubory v CZ tak ne noviny ale kniha o tech hercich! Jeji zamestnavatel Springer v Nemecku v casopisu hopsasa tralala Bild ale tohle nedela !! Kdyz nekdo v pozehnanem veku zemre-serialove hvezdy, tak strucne obeznami verejnost a je klid.Tahle snaziva obstarozni svazacka zdima tema do mrtvice ctenaru ktere tihle lide moc nezajimaji

PetBuk
9. 1. 2019 • 19:22

Nebudu se vyjadřovat o hercích,tak často abych je mohl hodnotit do ND nemám šanci chodit,ale snad jen zážitek po "89!,šli jsme do divadla a čekali jsme krásný zážitek,bohužel už při vstupu jsme narazili na návštěvníky v oblečení které připomínalo pbyt va stáji,neoholení,mírně páchnoucí a seděli v prvních řadách(dle mluvy angličané),asi se v kolébce kultury a demokracie takto žije,nevím ale myslím že ne,tam by je asi nepustili ani zpovzdálí se na stánek kultury podívat,u nás lze vše,asi v rámci hesla !peníze nesmrdí",nedivím se p.Munzas že pro takové nechce hrát.Velmi si ho nejen proto vážím.Moc takových osobností už me umělci není.

6010
19. 7. 2018 • 10:19

Ať byl Munzar komunista nebo ne, to mi navadí.Můj taťka byl také ve straně, ale nikomu neubližoval, jen tam platil příspěvky.Ale pravda je ta, že Národní divadlo, na které se kdysi skládali poctiví lidé a dávali na jeho rekonstrukci mnohdy poslední peníz či šperk, tak to je nyní děs, co se tam děje a co tam ti lidé předvádějí..Naši předci se musí v hrobě obracet.

ad-ga
15. 7. 2018 • 10:13

Je zdrcen co se děje v národním, ale proč? Proč není zdrcen z toho, že s Hlaváčovou vraceli po sameťáku ocenění od diváků a tituly zasl. umělec? Asi si je nezasloužili kdysi jsem je měla ráda, ale ted jimi pohrdám. Umělci

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.