Luděk Munzar (†85): Jak si prodloužil život o 17 let! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 29. května 2022

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Luděk Munzar (†85): Jak si prodloužil život o 17 let!

Luděk Munzar zemřel ve svém domě.
Luděk Munzar zemřel ve svém domě. (Foto Aha! – Marek Pátek, Facebook, Profimedia.cz)

Když Luďka Munzara (†85) poprvé zasáhla rakovina ledvin a prostaty, sám přestával věřit v uzdravení. Zachránil ho až zázrak v podobě narození vnučky Aničky (17) od dcery Báry Munzarové (47) a tehdejšího zetě Jiřího Dvořáka (51). Ta se teď, po smrti milovaného, dědečka uzavřela do sebe!

Nejhorší před sedmnácti lety nebyla samotná operace, ale následná rekonvalescence. „Jen seděl a koukal z okna. Byl to živý, mrtvý člověk, jako by už byl na druhém břehu,“ popsala Munzarův tehdejší stav jeho žena Jana Hlaváčová (80). „Pánbůh dopřál, že se mi to podařilo přežít. Sbíral jsem síly a najednou mi Barunka oznámila, že bude mít miminko. Odmalička jsem neustále s Aničkou. Já jim ji bral, já jim ji kradl,“ popsal herec, co mu vrátilo chuť do života v pořadu ČT Neobyčejné životy.

„S Aničkou jsem začal hodně chodit. Dopoledne malý okruh, odpoledne pak velký a takhle jsem za den ušel šest kilometrů. Když jsem nemohl dál, tak jsem se držel kočárku. Neměl jsem jinou starost, ani ctižádost,“ prozradil Munzar, který prý děkoval Bohu za nově nabytý smysl života. „Sedával jsem u její postýlky, držel ji za ruku a myslel na svého dědečka,“ dodal herec, který měl do poslední chvíle života s vnučkou velmi silné pouto.

Anička podle informací deníku Aha! nese dědečkův odchod velmi špatně. Sbírá síly, aby se mohla zúčastnit posledního rozloučení s milovaným dědečkem Luďkem. To se koná tento pátek od 11 hodin v historické budově Národního divadla.

Odmlčela se

Anička v den skonu svého dědečka oznámila přátelům na sociálních sítích, že se na několik dní odmlčí. „Ahoj, teď si pár dní dám asi takovou menší pauzu. Nebojte se, všechno je v poho, mám vás ráda. Kdybyste něco potřebovali, tak mi napište do zpráv nebo na messenger,“ vzkázala svým přátelům a fanouškům.

 Bára Munzarová a Martin Trnavský odcházejí z pohřební služby

Video se připravuje ...Přečtěte si
josefvyskoc
30. 1. 2019 • 08:31

T toho zammmmrrrrraaaazzzzzíííí !

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.