Zázrak v Japonsku: Přežili 9 dní v troskách! Zachránily je jogurty! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 29. září 2022

Svátek slaví Michal, zítra Jeroným

Zázrak v Japonsku: Přežili 9 dní v troskách! Zachránily je jogurty!

Osmdesátiletá babička přežila v kuchyni díky jogurtům.
Osmdesátiletá babička přežila v kuchyni díky jogurtům. (EPA)

Obětí zemětřesení, které srovnalo východ Japonska se zemí, stále přibývá. Záchranáři už našli přes 8000 bezvládných těl.

Další tisíce lidí se pohřešují. Přesto ale jejich příbuzným včera svitla alespoň nějaká naděje! V troskách rodinného domu byla po devíti dnech nalezena živá důchodkyně (80) s vnukem (16)!

Babička Sumi Abe i její vnuk Jin působili zesláble, byli dehydratovaní a podchlazení, chlapec má poraněný kotník, jinak jsou v pořádku. Měli štěstí v neštěstí, že je zemětřesení uvěznilo zrovna v kuchyni!

V lednici totiž našli několik jogurtů, díky nimž přežili. Ostatní členové rodiny z domu ve městě Išinomaki stihli uprchnout, jejich osud ovšem není znám.

Mami, tati, kde vás mám? Chlapec (9) zoufale hledá své rodiče!

Druhý příběh z města Išinomaki není tak šťastný. Malý Tošihito se zoufale snaží najít rodinu. Když přišla vlna tsunami, nastoupil s rodiči a babičkou do auta. Utéct ovšem nestihli, voda auto strhla a odnesla. Tošihito z auta ještě vylezl. Pak ztratil vědomí a zřejmě i celou rodinu...Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.