Velký drogový případ! 12,5 kila kokainu a 14 milionů! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 18. dubna 2024

Svátek slaví Valérie, zítra Rostislav

Velký drogový případ! 12,5 kila kokainu a 14 milionů!

Při domovních prohlídkách bylo zajištěno 12,5 kila kokainu...
Při domovních prohlídkách bylo zajištěno 12,5 kila kokainu... (Foto Aha! – D. Malík, PČR)

Velký drogový případ se podařilo rozkrýt pražským kriminalistům. Zadrželi dva muže (25 a 32), kteří dodávali dealerům desítky kilo kokainu ročně. Dopadli je rovnou během »podnikání «.

„Dvojici mužů zadrželi kriminalisté přímo v jedné z nemovitostí, kterou používali pouze k ,podnikání‘, a to v okamžiku, když připravovali drogy k další distribuci,“ uvedla mluvčí policie Eva Kropáčová. Při domovních prohlídkách bylo zajištěno celkem 12,5 kg kokainu, 14 milionů korun, několik vozidel, dvě kompletní pěstírny konopí a mnoho dalšího.

Hlavní organizátor, který je podle informací Aha! rapper z pražského Smíchova, si peněz podle kriminalistů velmi užíval. Za většinu zisku z prodeje si kupoval drahá auta, luxusní dovolené či nemovitosti po celém Česku. Druhý z dvojice sloužil jako jeho pravá ruka a plnil především funkci distributora a zahradníka. Tento případ podle policie na čas ovlivní trh s kokainem v metropoli.

Řešili smrt mladíka

Kriminalisté také rozkryli případ z nedávné doby, který s kokainem souvisí. Loni v květnu našli v bytě v pražské Troji mrtvého mladíka (†20), jenž podle pitvy zemřel po předávkování velmi kvalitním kokainem ještě v kombinaci s nápojem, jež mládež užívá k utlumení organismu. „Ztotožnili jsme cizince, který mu drogu dodal, a v prosinci jsme ho zadrželi. Muž je ve vazbě a hrozí mu až 18 let basy,“ uvedl velitel protidrogového oddělení.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.