Do Prahy dovezl přes 4 kila drog: Kokain schoval v batohu | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 20. července 2024

Svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav

Do Prahy dovezl přes 4 kila drog: Kokain schoval v batohu

Drogy se našly v batohu pod ošacením.
Drogy se našly v batohu pod ošacením. (Foto PČR)

Kriminalisté lapili na letišti Václava Havla muže, který měl v batohu čtyři balíčky kokainu vážící přes čtyři a půl kila. Drogy dovezl z Kolumbie a nic složitého nevymýšlel. Měl je v batohu.

„Přes hory, přes ploty, medvídek z Bogoty, už letí. Medvídek plyšový na cestě křížový, Bůh ho ochrání,“ zpívá se v legendární písni skupiny Lucie. Jenže pašerák měl tentokrát místo medvídka obyčejný batoh a jak se dále zpívá v písni, bůh ho před smečkou římskejch psů a jejich úřadů neochránil, a tak byl rovnou zadržen. „Muže jsme chytili na základě rizikové analýzy od kriminalistů Národní protidrogové centrály,“ řekla policistka Lucie Šmoldasová.

Ta popsala i cestu, kterou se muž vydal. „Letěl z Mendellínu v Kolumbii přes Bogotu a Franfurkt nad Mohanem,“ řekla. Že jde o kokain, odhalila předběžná chemická analýza. Drogy byly slisované ve čtyřech kvádrech. „Jejich celková hmotnost byla včetně obalů 4,647 kilogramů. Byly předány Kriminalistickému ústavu v Praze k dalším expertízám. Zda byly určený pro český trh, je předmětem vyšetřování,“ doplnila Šmoldasová.

Až 18 let vězení

„Soud rozhodl o umístění obviněného do vazební věznice Praha-Pankrác. Vzhledem k množství drog, které měl u sebe, a spolupráci s organizovanou skupinou působící ve více státech, mu hrozí až nejvyšší právní kvalifikace pro zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ řekla policistka s tím, že muži hrozí 18 let vězení.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.