Kokainové putování řídil i zelinář z Lidlu: Cesta drog mezi banány! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 20. července 2024

Svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav

Kokainové putování řídil i zelinář z Lidlu: Cesta drog mezi banány!

Za kokainem v krabicích s banány stál manažer Lidlu? Policie odhalila detaily o pašerácké skupině
Za kokainem v krabicích s banány stál manažer Lidlu? Policie odhalila detaily o pašerácké skupině (Policie ČR)

Kostky kokainu mezi banány vozili přes několik států, teď jim za to hrozí až 18 let vězení! Trojice pašeráků už je ve vazbě, teplou kancelář za celu vyměnil i šéf distribuce ovoce a zeleniny řetězce Lidl.

Stovky kilogramů kokainu zdolávaly trasu z Jižní Ameriky přes německý Hamburk v bednách s banány v režii trojice pašeráků, pro které si spolu s Interpolem loni na podzim došli policisté Národní protidrogové centrály (NPC). V poutech měl skončit i Jiří G., vedoucí oddělení dovozu ovoce a zeleniny Lidlu.

„Dokázal ovlivnit výběr přepravní společnosti pro oficiální dovoz banánů a zásilky měl pod kontrolou,“ popsala mluvčí NPC Lucie Šmoldasová. Zbytek týmu tvořil Petr H., někdejší pravá ruka uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře, a již dříve souzený Albánec. „Pravděpodobně zprostředkoval propojení s dalšími dvěma cizinci,“ řekla Šmoldasová s tím, že oba už jsou v rukou zahraničních policistů.

Národní protidrogová centrála obvinila tři muže z pašování kokainu v zásilkách s banány

Video se připravuje ...

Bílá stopa z jihu

Pro český tým pašeráků měl komunikaci, obchod i přepravu narkotik z Jižní Ameriky do Hamburku zajišťovat cizinec, jehož policisté už v roce 2022 zadrželi v Srbsku. Nyní je vazebně stíhán v Německu za dovoz více než 10 tun narkotik. Z přístavu v Hamburku už bílá droga ukrytá mezi banány dál pokračovala kamiony, což prý ovládal Jiří G. Vše propojoval třetí obviněný, »koksové trojce« mimo jiné zajistil v centru Prahy zázemí v obchodech s luxusními oděvy, kde celý plán dávali dohromady.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.