Ve Sněmově našli KOKAIN! Ví se, čí byl? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 14. června 2024

Svátek slaví Roland, zítra Vít

Ve Sněmově našli KOKAIN! Ví se, čí byl?

Ilustrační foto
Ilustrační foto (Policie ČR)

Kokain na pánských toaletách ve Sněmovně! Papírek s drogou nalezla loni v lednu policejní ochranná služba dolní komory. Jenže ani po prohlédnutí kamerových záznamů nezjistila, kdo jej přinesl. A tak případ dál nehlásila...

Ochranka našla drogu na papírku, který se nacházel na splachovacím zařízení jednoho z pánských záchodů. Podle Seznam Zpráv, které na případ upozornily, ochranka vložila papírek do sáčku a převezla ho do sídla služby v Kapucínské ulici. Tam udělala test, který prokázal, že jde skutečně o kokain. Krátce po incidentu pak ochranná služba dostala pokyn ke zvýšené ostražitosti zejména ve společných prostorách. „Žádný obdobný incident jsme v následujícím období již nezaznamenali,“ uvedli včera policisté na síti X. 

Policie vhledem k minimálnímu množství drogy vyhodnotila, že nešlo o trestný čin ani přestupek. A o nálezu neinformovala ani předsedkyni Sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou (39, TOP 09) ani vedoucí sněmovní úředníky. „Tyto věci řeší ochranná služba, jsou úplně mimo jakoukoliv mou pravomoc. Nemám a neměla jsem o nich ani žádné informace,“ uvedla Pekarová Adamová, jejíž kancelář se nachází v blízkosti toalet, kde ochranka kokain našla. „Příslušné orgány Sněmovny standardně informujeme o všech mimořádných událostech, které mají vztah k přímému ohrožení bezpečnosti, což nebyl tento případ. O pravidlech vyrozumívání však budeme s vedením Sněmovny znovu jednat,“ uvedli policisté.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.