Unikátní snímky z rezervace: Už mě bolí křídla, svezeš mě? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 25. února 2024

Svátek slaví Liliana, zítra Dorota

Unikátní snímky z rezervace: Už mě bolí křídla, svezeš mě?

Ta tvoje hlava je fakt pohodlná, kámo...
Ta tvoje hlava je fakt pohodlná, kámo... (Foto Profimedia.cz, Twitter)

Fotograf Sudhir Shivaram (51) zachytil pozoruhodné snímky ptáků, kteří si hoví na nicnetušících velkých zvířatech v indické rezervaci Kanha. Ptáci druhu majna si osedlali jeleny, divoká prasata i gaury (známí jsou také jako indičtí bizoni).

Shivaram, který fotografuje divokou zvěř už od roku 1993, se zaměřuje na to, aby jeho snímky zvyšovaly povědomí o ochraně životního prostředí. „Vzájemné působení mezi ptáky majna a dalšími zvířaty je vždy zajímavé,“ uvádí Shivaram, který pracuje v současné době jako učitel fotografování.

Fotograf Sudhir Shivaram. Zvířata fotí už 30 let.

Na fotkách je vidět, jak ptáci odpočívají na zádech či hlavách jiných zvířecích druhů. A zdá se, že jejich daleko větším kamarádům jejich přítomnost nepřekáží. Vysvětlení by mohlo znít jednoduše. Majna jsou ptáci z čeledi špačkovitých a patří mezi všežravce. Kromě semen či některých druhů plodů se živí i drobným hmyzem, pavouky či malými plazy. Z kožichu zvířat dovedou vyklovat menší brouky či další parazity, kteří by mohli nositelům ztěžovat život...Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.