Pohřeb miliardáře Reného Matery (†60): Rozloučila se i tatra! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 5. března 2024

Svátek slaví Kazimír, zítra Miroslav

Pohřeb miliardáře Reného Matery (†60): Rozloučila se i tatra!

Hold zachránci tatrovky vzdala i vyleštěná Tatra před smuteční síní.
Hold zachránci tatrovky vzdala i vyleštěná Tatra před smuteční síní.  (Blesk/Jana Gartnerová)

Přímo u smuteční síně ostravského krematoria parkoval v neděli naleštěný náklaďák. Tatrovka takto vzdala spolu s blízkými poctu svému zachránci, miliardáři Renému Materovi (†60). Jeden z nejbohatších Čechů podlehl ve středu těžké nemoci.

Na poslední cestě ho místo hudby provázel symbolicky zvuk mořských vln a křik racků. „Normální, obyčejný chlap. Nepoznali byste na něm, že patří k nejbohatším Čechům. Nad nikoho se nepovyšoval,“ hlesl v krátkosti muž ze Staré Vsi nad Ondřejnicí, kde miliardář bydlel. Matera koupil Tatru s podnikatelem Jaroslavem Strnadem v roce 2013 v exekuci, díky čemuž přežila. Není divu, že i její zaměstnanci o něm mluvili v superlativech. Přispěl k vybudování muzea nákladních tatrovek a k rekonstrukci legendárního motorového vozu Slovenská strela. Muzeum v Kopřivnici si rodina vybrala ke smuteční hostině, kam pozvala zhruba stovku blízkých a spolupracovníků.

Symbolický dík poslala do nebe i vyleštěná tatra.

Matera byl zakladatelem skupiny Promet Group, významného středoevropského hráče v metalurgii nebo strojírenství. I jeho mluvčí Pavel Barvík potvrdil, že nikdy nedával na odiv své bohatství. „Rodina ke skromnosti vedla i děti Radima a Denisu,“ dodal. Ty a manželka Hana budou v otcově odkazu pokračovat dál.

Nesmlouvavý i lidský

Podle Barvíka miloval Matera moře, jachty a závodní auta. „Byl plný života a energie, když ho zaskočila nemoc,“ poznamenal mluvčí. Patřil k bodrým vypravěčům, ale i nesmlouvavým vyjednavačům. Milované Ostravsko brázdil se ženou na kole a po trase rád debatoval s lidmi v hospůdkách.Přečtěte si
pravlast
16. 10. 2023 • 14:11

Trapné jak památku zesnulého pošpiní hlupci bez znalostí pravopisu a pravidel češtiny.Vlastní jméno Tatra vždy s velkým T a a urážka-deformace "tatrovka" sem nepatří.Nevím podle jakého vzoru se skloňuje "RenéHO".Vím že René podle vzoru soudce.Co zítra otisknout velkou omluvu?

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.