Vražda na Karlovarsku, zemřela máma tří dětí: Květiny a svíčky pro pošťačku! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 29. února 2024

Svátek slaví Horymír, zítra Bedřich

Vražda na Karlovarsku, zemřela máma tří dětí: Květiny a svíčky pro pošťačku!

Tragédie místní obyvatele hodně zasáhla.
Tragédie místní obyvatele hodně zasáhla.  (Foto Aha! – K.Moravcová a Policie ČR)

Pondělní tragédie na Karlovarsku mohla mít ještě mnohem horší následky. Jak vyšetřování ukázalo, pachatel (†52), který v bytě v Dalovicích zabil Adrianu (†42), mámu tří dětí (21, 17 a 13), zastřelil sám sebe přímo během jízdy na dálnici. Ještěže při tom nedošlo ke srážce s jinými vozidly.

Když policie vtrhla do bytu Adriany, ze kterého se ozvala kolem 14. hodiny střelba, byl už pachatel na cestě. Autem se vydal po dálnici z Karlových Varů do Chebu. „Podle popisu po něm začaly ihned pátrat desítky policistů,“ popsal policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Nedaleko Nového Sedla se muž během jízdy střelil do hlavy. S vozem skončil v křoví mezi stromy. Bylo obrovské štěstí, že nesmetl jiné vozidlo s nevinnou posádkou. „Našli jsme ho se střelným poraněním bez známek života. Ve věci byla nařízena soudní pitva,“ dodal Kopřiva.

Tragédie místní obyvatele hodně zasáhla. Pošťačku Adrianu tam díky její profesi všichni znali. „Pracovala tu asi tři měsíce za přepážkou. Minulý týden se vrátila z dovolené. Je to hrozná tragédie. Měla tři děti, ale ty žily s jejich biologickým otcem,“ lkala paní z blízkého okolí Adriany, která však chtěla zůstat v anonymitě.

Pietní místo

U vchodu domu, kde v přízemí sídlí Česká pošta, spontánně vzniklo pietní místo s květinami a svíčkami. Podle cedule na dveřích byla pobočka dočasně uzavřena.

Recidivista a nelegální zbraň

Jak Aha! zjistilo, pachatel si v minulosti odpykával ve vězení trest za jinou protizákonnou činnost. Zbraň, kterou střílel, držel nelegálně. „V případě, že bude vyšetřováním prokázáno, že ženu opravdu usmrtil tento muž, tak bude případ odložen z důvodu nepřípustnosti trestního stíhání, neboť pachatel zemřel,“ podotkl policejní mluvčí Jakub Kopřiva.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.